09 січня 2007,15:45
Тарифи на житлово-комунальні послуги повинні бути економічно обґрунтованими. – Антимонопольний комітет стає на захист мешканців Луганська.

„Тарифи на житлово-комунальні послуги повинні відповідати економічно обґрунтованим витратам”, – заявив голова Луганського обласного територіального відділення антимонопольного комітету України Валентин Шапка. Він переконаний, що „безпорадність, безлад, безмежні технологічні втрати (розміри яких, до речі, повинні визначатися органами місцевого самоврядування), не передбачені законодавством витрати (закордонні відрядження, спонсорські та благодійні внески, відпочинок керівників і таке інше) - все це не повинно включатись до тарифів та перекладатись таким чином на споживачів”. Споживачі повинні сплачувати тільки ті послуги, що їм реально надаються, вважає керівник тервідділення АМКУ.
При перевірці працівниками тервідділення порядку (а не розміру) встановлення тарифів ЛМКП «Теплокомуненерго» не було виявлено ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Проте, як підкреслив Валентин Шапка, обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету в межах своїх повноважень контролює дотримання регулюючими органами порядку встановлення тарифів, але питання перевірки розмірів тарифів, які встановлюються, не входить до повноважень антимонопольних органів. „Тому заяви деяких керівників, зокрема органів місцевого самоврядування, про те, що Антимонопольний комітет перевірив та підтвердив обґрунтованість підвищення тарифів у м. Луганськ, є, м’яко кажучи, не коректним, а по суті – перекладанням своєї відповідальності на інші плечі”, – заявив керівник обласного Антимонопольного комітету.
Під час погодження рішень Луганської міської ради щодо встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги тервідділення висунуло вимогу у двомісячний термін розробити та затвердити Порядок проведення перерахунків за ненадані або надані не в повному обсязі житлово-комунальні послуги. При цьому витрати на утримання будинків та прибудинкових територій повинні бути визначені окремо по групах в залежності від фактичних витрат та обсягу наданих послуг.
„Час, який тервідділення АМКУ надало Луганському міськвиконкому на розроблення цих заходів, вже закінчується, але, нажаль, будь-яка інформація про те, що ця надто важлива для усіх мешканців Луганська робота проводиться, у територіального відділення відсутня”, – зазначив Валентин Шапка. Він також повідомив, що в разі, якщо луганський міськвиконком знехтує вимогами антимонопольного відомства, воно буде вимушене вжити заходи, передбачені законодавством про захист економічної конкуренції.