11 січня 2007,10:29
Президент України Віктор Андрійович Ющенко відвідає сьогодні Луганську область

Президент України Віктор Андрійович Ющенко відвідає сьогодні Луганську область з робочою поїздкою. Він побуває в Алчевську, де ознайомиться з ходом модернізації одного з найпотужніших металургійних підприємств України – ВАТ „Алчевський металургійний комбінат” та візьме участь у нараді з адміністративно-господарським активом Луганської області.
За програмою перебування Віктора Ющенка на Луганщині, на ВАТ „АМК” керівники підприємства (генеральний директор Тарас Григорович Шевченко) презентують Президентові України схему технічного переобладнання АМК . Пояснення також даватиме директор Інституту проблем екологій та енергозбереження Сергій Єрмолов.
АМК – одне з найстарших підприємств України (засновано в 1896 році) з повним технологічним циклом. Алчевська сталь широко використовується в суднобудуванні, атомному й хімічному машинобудуванні, для виробництва газопроводів, локомотивів, тракторів, кріплень гірничих виробітків і т.д. та експортується більш ніж до 85 країн. Контрольний пакет акцій ВАТ “АМК” належить Корпорації “Індустріальний Союз Донбасу”. 22 вересня 2006 року між Корпорацією \"Індустріальний союз Донбасу\" і територіальною громадою м.Алчевська підписано угоду про соціально-економічне партнерство.
За програмою модернізації підприємства, до 2010 р. корпорація \"Індустріальний союз Донбасу\" має інвестувати в реконструкцію меткомбінату 10 млрд. грн. Після завершення модернізаційних робіт, річний випуск конкурентноздатної й високоякісної металопродукції збільшиться вдвічі. Комплексна програма реконструкції АМК передбачає модернізацію й реконструкцію агломераційного, доменного й сталеплавильного виробництва, установку електростанції потужністю 300 Мвт і багаторазове зниження шкідливих викидів. Також ставиться за мету підвищення екологічних стандартів виробництва - скорочення кількості шкідливих викидів на одиницю продукції в 4 рази. Для цього 20% загальних капіталовкладень у реконструкцію (близько 2 млрд. грн.) спрямовано на здійснення природоохоронних заходів. З 2004 корпорацією ІСД у технічне переозброєння Алчевського металургійного комбінату вкладено понад 3,7 млрд. грн. В 2007 році на реконструкцію меткобінату планується спрямувати 3,5 млрд. грн.
Після презентації Президент огляне виробничі потужності АМК, будівельний майданчик конверторного цеху та цеху безперервного розливу сталі та ознайомиться з роботою відкритого наприкінці 2006 року прокатного стану 3000 товстолистового цеху №2.
Урочистий запуск прокатного стану-3000, найбільш високотехнологічного на пострадянському просторі, відбувся 26 грудня 2006 року. Його запуск є черговим етапом Програми реконструкції Алчевського меткомбінату на 2004-2010 роки. Прокатний стан-3000 змонтовано у рекордно короткий термін - за 40 днів. Вартість модернізації стану-2800 у стан-3000 склала 700 млн. грн. Необхідність модернізації прокатного стану-2800 у стан-3000 була продиктована підвищенням вимог споживачів, у першу чергу, газопроводо- і суднобудівельників - до якості й асортименту продукції, а також моральним та фізичним старінням діючого обладнання.Введення в дію прокатного стану – 3000 дозволило: збільшити ширину сталевого листа; підвищити продуктивність ТЛЦ №2 на 20% - до 1млн. 200 тис.т. листового прокату в рік; знизити витрати металу при виробництві продукції; довести якість продукції до найвищих світових стандартів (механічні властивості, геометрія, якість поверхні листа); виробляти сталеві листи для виготовлення газопровідних труб великого діаметра, які можна буде експлуатувати за будь-яких погодних умов. Вартість модернізації стана-2800 у стан-3000 склала 700 млн. грн.

По закінченню огляду виробничих потужностей АМК Віктор Ющенко поспілкується з пресою.
У другій половині своєї робочої поїздки на Луганщину Президент України візьме участь у нараді з адміністративно-господарським активом області, яка відбудеться в алчевському Палаці культури хіміків. Наприкінці наради Глава держави вручить генеральному директору ВАТ „Алчевський металургійний комбінат” Тарасу Григоровичу Шевченку орден „За заслуги” III ступеня.
Випуск промислової продукції підприємствами усіх галузей економіки Луганської області за 2006 рік очікується на рівні 101,3 % до попереднього року. Приріст очікується в галузях: добувній промисловості (на 6%), металургії та обробленні металу (на 15,8 %), виробництві інших неметалевих мінеральних виробів (на 9,9 %), машинобудуванні (на 3,6 %), харчовій промисловості та переробленні сільськогосподарських продуктів (на 1,3 %). За обсягом реалізованої промислової продукції (36 млрд грн) Луганська область посідає 3 місце після Донецької та Дніпропетровської областей і випереджає Запорізьку і Полтавську області її частка у загальноукраїнському показнику складає 8,7 %.
Агропромисловий комплекс області дає майже 9 % валового суспільного продукту, в ньому здійснюють виробничу діяльність близько 2 тис. підприємств. Зібрано 840 тис. тонн зерна, що в цілому достатньо для покриття потреб області. Обсяг продукції тваринництва зріс на 2,2 %. Збільшилося поголів‘я свиней на 15 % у порівнянні з відповідним періодом минулого року.
Інвестиційна діяльність: за січень–вересень 2006р. підприємствами та організаціями освоєно 3033,6 млн грн інвестицій в основний капітал (капітальних вкладень). Основним джерелом фінансування залишаються власні кошти підприємств, які становлять 75,6 % усіх освоєних інвестицій. За видами економічної діяльності найвагомішу частку (71,6 %) усіх інвестицій в основний капітал спрямовано в розвиток промислового виробництва.
Бюджет: За 2006 рік до зведеного бюджету мобілізовано 4 100,4 млн грн,
у порівнянні з попереднім роком збір платежів збільшився на 291 млн грн, або на 7,6 відсотка. До державного бюджету підприємствами та організаціями сплачено податків та платежів у сумі 2 763,4 млн грн, що більше рівня 2005 року на 37 млн грн, або на 1,4 відсотка.
Номінальна середньомісячна заробітна плата на підприємствах області становить 1006,89 грн, що на 27,6 % більше, ніж у 2005 році. Середня зарплата в листопаді склала 1088,45 грн і перевищила рівень мінімальної зарплати та рівень прожиткового мінімуму у 2,9 та 2,2 раза відповідно. Загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати в цілому по Луганській області на 1 грудня 2006 року становила 94,0 млн грн, що на 10,9 %, або 9,2 млн грн більше, ніж на 01.01.2006.