12 січня 2007,13:00
Луганщина посідає третє місце в Україні за обсягами реалізованої продукції. – Олександр Антіпов.

«За підсумками минулого року Луганська область вийшла на третє місце в Україні за обсягами реалізованої продукції, що склали майже 39 млрд. грн., або 8,9 відсотка від загальнодержавного обсягу», - заявив голова Луганської облдержадміністрації Олександр Антіпов вчора на зустрічі з Президентом України Віктором Ющенком.
Губернатор зазначив, що ще півроку тому темпи промислового виробництва знизились майже на один відсоток, однак завдяки цілеспрямованій роботі облдержадміністрації на покращення ситуації та стабільне зростання промислового виробництва, вдалося досягти позитивних результатів. «У цьому році ми плануємо подолати сорокамільярдний рубіж», - заявив Олександр Антіпов.
За його словами, найбільший приріст обсягів промислового виробництва досягнуто в металургії - на 17,1%, целюлозно-паперовій - на 11,4%, добувній промисловості - на 7,1%, харчовій - на 2,1%, виробництві та розподіленні електроенергії, газу та води - на 18%. Темп зростання промислового виробництва на цей рік заплановано на рівні 108,2%, що на 3,2 в.п. вище середньоукраїнських планових показників.
До зведеного бюджету Луганської області за 2006 рік зібрано майже 4 млрд. грн, що у порівнянні з попереднім роком більше на 300 млн. грн.
«Сьогодні практично всі базові бюджетоутворюючі підприємства працюють стабільно», - відзначив губернатор. Як приклад, робота Алчевського металургійного комбінату в стадії реалізації унікального інвестиційного проекту. У результаті ефективної організації технологічного процесу на підприємстві вдалося досягти паралельного проведення кардинальної реконструкції цього комплексу, разом із забезпеченням стабільно високих темпів виробництва.
Губернатор також зазначив, що з другого півріччя минулого року поступово виходять з кризового стану підприємства машинобудування. За розрахунками, 2006 рік зазначена галузь завершила із зростанням товарної продукції на рівні 105%.
«Луганщина традиційно є вугільним регіоном. Тому видобуток вугілля є найважливішою складовою господарського комплексу і становить 13 відсотків в обсязі промислового виробництва області», - підкреслив глава облдержадміністрації. За його словами, у цьому році планується підняти на-гора 27 млн. 950 тис. тонн твердого палива, що на 800 тис. тонн більше, ніж у попередньому. Втім, позитивні валові показники не забезпечують подальший розвиток підприємств. Основні причини цього - ускладнення геологічних умов розробки вугільних родовищ, нестача обігових коштів внаслідок дефіцитного фінансування галузі, низької ціни енергетичного вугілля та гострої нестачі кваліфікованих кадрів.
Особливої уваги, на погляд губернатора, потребує агропромисловий комплекс області. За його словами, у цьому році хліборобами регіону зібрано 840 тис. тонн зерна, що в цілому достатньо для покриття потреб області. Разом з тим, губернатор зазначив, що планується нарощувати товарне виробництво зернових і вийти на щорічні обсяги у 1,1–1,3 млн. тонн. Олександр Антіпов підкреслив, що перш за все, це можливо за рахунок переходу на інтенсивні технології, що й передбачено в Регіональній програмі розвитку рослинництва, яка вже готується за участю вчених.
«За короткий термін вдалося стабілізувати фінансовий стан господарського комплексу області, і найяскравіше про це свідчить фінансовий результат роботи промисловості, - заявив губернатор. - Якщо станом на серпень цей показник становив 313 млн. грн. прибутку, то за останніми даними він вже дорівнює майже 614 млн. грн.». Проте, він зазначив, що ці результати були б значно кращими, якби не збитки вугільних підприємств, які сьогодні складають більше половини від всіх отриманих промисловим комплексом області. Тому зараз необхідно більш ретельно проаналізувати ситуацію та прийняти низку заходів щодо покращення фінансового стану виробничого комплексу області. У цьому напрямку облдержадміністрація співпрацює з Мінвуглепромом.
Як зазначив Олександр Антіпов, господарський комплекс Луганщини поступово підвищує свою конкурентоспроможність як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках. «Ми ввійшли до п’ятірки найбільших областей-експортерів, до того ж найбільші обсяги експорту продукції зорієнтовано на країни ЄС та США», - сказав він. За минулий рік зовнішньоторговельний оборот зріс на 22%, а в цьому році планується збільшити його ще на 10%.
«Луганська область вносить вагомий внесок в економічний потенціал України і входить у п’ятірку найпотужніших промислово-економічних регіонів», - зазначив губернатор. Він виразив впевненість, що Луганщина є і буде одним з тих стовпів, на яких базується економічна безпека й майбутнє України.