Голова Луганської облдержадміністрації Олександр Антіпов підписав розпорядження „Про розробку Програми моніторингу технічного стану і оптимізації видатків на відновлення об’єктів соціальної сфери та життєзабезпечення населення Луганської області”. Обстеження поелементного технічного стану як житлових будинків так й інших соцоб’єктів необхідно для виводу з передаварійного стану та забезпечення їх сталого функціонування у подальшому, а також для визначення найбільш критичних об’єктів для проведення ремонтних робіт на них у першочерговому порядку.
За розпорядженням губернатора, органам влади в містах і районах області, а також Головному управлінню праці та соцзахисту населення облдержадміністрації, управлінням охорони здоров’я, освіти і науки, культури і туризму доручено до 10 березня поточного року надати повну інформацію про технічний стан і видатки на відновлення своїх підвідомчих об’єктів. Замовником програми визначено Головне управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації, координує розробку Програми створена робоча група на чолі із заступником голови облдержадміністрації Леонідом Рисухіним.
Тож, в області вже розпочато роботу з інвентаризації існуючих житлових будинків, об’єктів тепло-, водозабезпечення, об’єктів соцсфери комунальної власності та їх суцільне техобстеження. При цьому особлива увага приділяється: у житловому господарстві – обстеженню систем центрального опалення, водопостачання і каналізації, електро- та газопостачання, пожежегасіння, вентиляції та ліфтів; у тепловому господарстві – обстеженню котлів, насосів, електродвигунів, хімводоочисток, теплових мереж, будівель та споруд. У водопроводно-каналізаційному господарстві – обстеженню насосних агрегатів, стану мереж, очисних споруд, артезіанських свердловин тощо. При обстеженні шкіл, дитячих установ, клубів, лікарень і т.і. акцент робиться на стані центрального опалення, водопостачання та каналізації, електро- і газомереж, пожежегасіння, вентиляції, ліфтів, а також на тому, в якому стані знаходяться основні несучі конструкції: фундаменти, стіни, перекриття та покриття, сходові марші та покрівлі.
На підставі обстеження на кожний об’єкт складається технічний висновок з описом виявлених дефектів та відомість обсягів робіт з приведення об’єкту у справний стан. При цьому передбачаються заміна устаткування, яке вичерпало термін служби, а також заходи з енергозбереження, такі як заміна енергоємного устаткування, термоізоляція трубопроводів, стін та перекриттів останніх поверхів, тришарове скління вікон, установка загально будинкових приладів обліку тепла. На аварійні будинки складаються окремі реєстри.
За розпорядженням губернатора, Програма моніторингу технічного стану і оптимізації видатків на відновлення об’єктів соціальної сфери та життєзабезпечення населення Луганської області у своєму остаточному вигляді повинна бути готова у травні 2007 року.
|