06 лютого 2007,09:45
12 підприємствами, що мають заборгованість із зарплати, займатиметься прокуратура.

З метою здійснення контролю за додержанням законодавства про працю спеціалістами управлінь праці та соціального захисту населення проведено перевірки 50 підприємств, у тому числі тих, що мають заборгованість із заробітної плати. Матеріали перевірок 12 підприємств направлені до прокуратури.
Міськими й районними комісіями з питань забезпечення своєчасності та повноти сплати податків і погашення заборгованості із заробітної плати та соціальних виплат протягом минулого тижня проведено 10 засідань. Керівникам надані відповідні доручення.
Проте, за даними щотижневого моніторингу Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах, установах і організаціях Луганської області, станом на 2 лютого 2007 року, склала 86,2 млн. грн. і збільшилась у порівнянні з 26 січня 2007 року на 6,6 млн. грн. або на 8,3%.
Загальне зростання боргів відбулося по всіх групах підприємств, окрім економічно-неактивних. На економічно-активних підприємствах області заборгованість із заробітної плати залишається на МКП „Луганськелетротранс” (460 тис. грн.) і ВАТ „Лисичанськвугілля” та його структурних підрозділах (794,1 тис. грн.). Значно збільшилась заборгованість на ВАТ „Рубежанський краситель” (на 943 тис. грн.), ТОВ „Луганський завод колінчатих валів” (на 400 тис. грн.), ВАТ „Свердловський машзавод” (на 253,4 тис. грн.), ВАТ „КРАМО” (120 тис. грн.) та інші.
Серед підприємств-банкрутів заборгованість збільшилась на ВАТ „Краснолуцький машзавод” (на 700 тис. грн.), ДП ВО „Луганський верстатобудівний завод” (на 200 тис. грн.).
На економічно-активних підприємствах сума боргу склала 39,9 млн. грн. і збільшилась на 4,9 млн. грн. або на 14%.
Обсяги невиплаченої заробітної плати на підприємствах державної та державно-корпоративної форм власності збільшились на 0,6 млн. грн. (на 8%) і досягли 8,2 млн. грн.
На підприємствах комунальної та комунально-корпоративної форм власності сума невиплаченої заробітної плати зросла на 1,3 млн. грн. і склала 7,2 млн. грн.
Борг підприємств, які проходять процедуру санації або банкрутства, збільшився на 1,8 млн.грн. (на 5%) та склав 40,3 млн. грн.
Сума заборгованості на економічно-неактивних підприємствах залишилась без змін - 6 млн. грн.