07 лютого 2007,09:58
Губернатор Луганщини звернувся до Прем’єр-міністра України з пропозиціями щодо підвищення ефективності роботи вугільної галузі області.

Для забезпечення стабільної роботи вугільної промисловості регіону голова Луганської облдержадміністрації Олександр Антіпов звернувся до Прем’єр-міністра України Віктора Януковича з пропозицією дати відповідне доручення щодо вирішення питання збільшення частки фінансування підприємств області до 45% в коштах державного бюджету на 2007 рік, спрямованих на держпідтримку вугільної галузі України.
До речі, частка вугілля Луганщини в обсязі видобутку державних шахт країни сягає 46%. До теперішнього часу під час розподілу коштів з держбюджету на вугільну галузь області від загальної суми держпідтримки було виділено 33,5% у 2004 році, 31,1% у 2005-му та 30,7% у 2006-му. Дефіцит фінансування, особливо на капітальне будівництво та технічне переозброєння, призвів економіку вугледобувних підприємств до критичного стану.
Також губернатор попросив дати відповідне доручення та внести доповнення до постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2004 № 545 «Про затвердження Державної програми запобігання та боротьби з підтопленням земель» у частині проведення заходів з попередження та ліквідації підтоплення населених пунктів шахтними водами з визначенням відповідальності за їх виконання. Так, за словами Олександра Антіпова, з початку ліквідації вугледобувних підприємств в області виконано робіт на суму 1365,4 млн. грн. з передбачених проектами 2311,3 млн. грн. Остаточні обсяги фінансування складають 927,3 млн грн. В основному кошти витрачено на фізичну ліквідацію підприємств на шкоду заходам з екології, подолання негативних наслідків ліквідації, виплати заборгованості із заробітної плати та за регресними позовами, забезпечення побутовим вугіллям.
Проте, вугільні підприємства області, незважаючи на масу існуючих проблем, збільшують обсяги вуглевидобутку. Так, у 2006 році видобуток склав 27,1 млн. тонн проти 26,1 млн. тонн у 2005 році. В поточному році гірники Луганщини ставлять перед собою завдання довести обсяги вуглевидобутку до 27,9 млн. тонн.