21 лютого 2007,16:12
Впровадження інформаційних технологій – одне з першочергових завдань, що стоїть перед бібліотеками області та місцевими органами влади в 2007 році.

Процеси інформатизації, що відбуваються у суспільстві, надали позитивної динаміки впровадженню сучасних інформаційних технологій у діяльність бібліотек області. Якщо в 2004 році 23 централізовані бібліотечні системи мали 38 комп’ютерів, то за два роки їх кількість зросла майже вдвічі - 27 центральних книгозбірень використовують вже 74 персональних комп’ютери. 43% бібліотечних систем Луганщини сьогодні користуються послугами Інтернету, 6 книгозбірень нашого регіону вже створили свої веб-сайти. Про це зазначила начальник управління культури і туризму Луганської облдержадміністрації Ганна Овчаренко. «Тому подальше динамічне впровадження інформаційних технологій – одне з першочергових завдань, що стоїть перед бібліотеками області та органами влади на місцях в 2007 році», - підкреслила вона.
Підводячи підсумки року минулого року, Ганна Овчаренко відзначила позитивний розвиток бібліотек області з багатьох напрямків діяльності, реалізацію низки суспільно-значимих проектів та цікавих заходів. Один із вдалих проектів „Живи, луганська глибинко!” пройшов успішну апробацію у Біловодському, Слов’яносербському та Новоайдарському районах.
Значною подією у бібліотечному житті області стала Всеукраїнська науково-практична конференція «Стратегія розвитку та пріоритети діяльності спеціалізованих бібліотек України для юнацтва», що відбулась на базі Луганської обласної бібліотеки для юнацтва.
Пріоритетом діяльності обласної бібліотеки для дітей у 2006 році було - залучення читачів-дітей до кращих зразків вітчизняної та світової літератури, розвиток національної самосвідомості, стимулювання творчої активності дітей, залучення їх до участі в обласних та Всеукраїнських творчих акціях, що успішно проходили на її базі (таких як обласна краєзнавча подорож „Земля лугарів: минуле і майбутнє”).
Луганська обласна універсальна наукова бібліотека ім. О.М.Горького - головна публічна бібліотека регіону, справжній центр культурного життя Луганщини. Це і проведення наукових круглих столів, зустрічі з діячами мистецтв, організація фотовиставок тощо. Бібліотека є найпотужнішим інформаційним центром з більш ніж мільйонним фондом документів, універсальною пошуковою системою традиційних та електронних каталогів та баз даних.
За словами Ганни Овчаренко, в 2007 році більшу увагу слід приділити питанню поповнення бібліотечних фондів, особливо на селі.

Мережа публічних бібліотек Луганщини складає 575, з них - 373 на селі.