«Мережа клубних закладів області потребує виходу на якісно новий рівень», – зазначила начальник управління культури і туризму Луганської облдержадміністрації Ганна Овчаренко на розширеній підсумковій колегії управління. За її словами, в цій галузі існують застарілі проблеми, які не вирішуються із року в рік. Насамперед, це відсутність законодавчо-нормативної бази, що стримує розвиток клубної мережі та залучення молодих кадрів, низький рівень заробітної плати.
Проте, Ганна Овчаренко, відзначила високу майстерність аматорських колективів області. Про це свідчить їх участь у міжнародних, всеукраїнських фестивалях, конкурсах та зростання кількості колективів, що мають звання „зразковий” та „народний”. Так, народний хор російської пісні Станично-Луганського РБК брав участь у фестивалі у Вьошках (Російська Федерація), ансамбль „Лелеченька” Кремінського РБК – у Белгородській області, фольклорний ансамбль „Берегиня” Троїцького РБК – у Сорочинському ярмарку (Полтавська область) тощо.
Багатоаспектну діяльність із збереження та розвитку пісенних і хореографічних традицій, обрядової культури ведуть Луганський обласний центр народної творчості та Луганський обласний палац культури, підтримкою творчої інтелігенції, обдарованої молоді опікується Луганський обласний Будинок творчої інтелігенції „Світлиця”, який співпрацює з творчими спілками письменників, художників, композиторів, журналістів.
У рамках Всеукраїнського огляду-конкурсу районних будинків культури кращими визнані: Старобільський, Новопсковський та Краснодонський районні будинки культури. Відзначено зростання рівня культурно-дозвільної діяльності Марківського, Лутугинського, Слов’яносербського і Станично-Луганського РБК.
В рамках реалізації державних та регіональних програм, і зокрема – „Програми охорони та збереження нематеріальної культурної спадщини Луганської області на 2006-2008роки”, минулого року проведені фольклорно-етнографічні експедиції, до Троїцького, Кремінського, Новоайдарського районів, за результатами яких почато роботу із створення реєстрів творів і носіїв фольклору, ведеться обробка та перезапис на сучасні носії раніше зібраного фольклорного матеріалу.
За словами Ганни Овчаренко, давно стали своєрідною візитною карткою Луганщини фестиваль мистецтв „Слобожанський спас”, молодіжний рок-фестиваль “Нове покоління”, фестиваль народної музики та етнографії “Червона калина”, фестиваль „Грай гармонь”, фестиваль ігор та забав “Дивограй” та багато інших. В цілому, за 2006 рік клубними закладами проведено 34 обласні конкурсно-фестивальні заходи.
При клубних закладах державної мережі (в області їх – 506 закладів ) у 2006 році функціонувало 2400 колективів художньої самодіяльності, в тому числі майже 1 500 дитячих, що об’єднують більш 28 тисяч учасників, з яких 17,5 тисяч – діти.
|