22 лютого 2007,14:03
70 погоджень на користування надрами видано в Луганській області минулого року.

Протягом минулого року Держуправлінням екології та природних ресурсів в Луганській області розглянуто 80 комплектів документів, наданих для погодження отримання спеціального дозволу на користування надрами з метою видобутку вугілля, нерудних корисних копалин та підземних вод. З них по 70 об’єктам надане відповідне погодження.
З метою здійснення контролю по дотриманню вимог природоохоронного законодавства при користуванні надрами, у тому числі при ліквідації вугільних шахт, екологічною інспекцією Держуправління в 2006 році здійснено 428 перевірок, дотримання вимог природоохоронного законодавства при користуванні надрами, що на 7% більше в порівнянні з 2005 роком. З них 188 перевірок підприємств, які користуються надрами з метою видобування твердих корисних копалин, у тому числі: понад 20 перевірок шахт, які ліквідовуються, 41 перевірка по фактах несанкціонованого надрокористування. Робота з виявлення та припинення несанкціонованого видобутку корисних копалин проводилася спільно з представниками Управління земельних ресурсів, представниками органів місцевого самоврядування, у складі постійно діючих комісій при райдержадміністраціях і міськвиконкомах, створених відповідно до Рішення обласної комісії із питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій а також за завданням органів прокуратури і внутрішніх справ.
За наслідками перевірок встановлені порушення вимог природоохоронного законодавства: початок робіт без позитивного висновку державної екологічної експертизи відповідного проекту, відсутність дозволів на викиди, скидання забруднюючих речовин, розміщення відходів, невиконання проектних рішень при закритті вугільних шахт і т.п.
По встановлених в ході перевірок фактах порушень вимог законодавства при користуванні надрами, з метою видобування твердих корисних копалин до адміністративної відповідальності притягнено 107 осіб з накладенням штрафів на суму 11 тис. грн., у тому числі 19 штрафів на суму 2,21 тис. грн. за самовільне користування надрами, по виявлених порушеннях передано 3 матеріали в прокуратуру.
Вжиті заходи дозволили зменшити кількість надрокористувачів, які здійснюють видобуток корисних копалин з порушенням вимог природоохоронного законодавства.