За підсумками 2006 року в Луганській області зберігається позитивна тенденція розвитку туристичної галузі. Про це вчора на розширеній підсумковій колегії управління культури і туризму облдержадміністрації повідомила начальник управління Ганна Овчаренко.
За її словами, минулого року туристичну діяльність в області здійснювали 89 ліцензіатів. Обсяг надання туристичних послуг склав більше 37,5 млн. грн., що на 83% більше, ніж у 2005 році. Обсяги туристичних послуг іноземним туристам у порівнянні з 2005 роком зросли на 358%. До бюджету від туристичної діяльності надійшло більше 761 тис. грн., збільшення у порівнянні з попереднім роком складає 18,7%. Кількість обслугованих туристів та екскурсантів у 2006 році склала більше 83 тисячі осіб. Загальна кількість обслугованих дітей та підлітків з числа туристів та екскурсантів складає більше 20 тисяч осіб. Пріоритетним туристичним напрямком залишається внутрішній туризм (більше 78%).
З метою підтримки розвитку в’їзного та внутрішнього туризму, популяризації ресурсних можливостей нашого регіону протягом 2006 року було взято участь у міжнародних та всеукраїнських виставках, форумах, туристичних фестивалях, семінарах та тренінгах в містах Київ, Львів, Коблево, Ростов-на-Дону тощо. Минулого року делегація Луганської області вперше прийняла участь у Всеукраїнській виставці-ярмарку сільського туризму „Українське село запрошує\", що проводиться на території Музею народної архітектури та побуту НАН України у с. Пирогово під Києвом.
Важливим досягненням у вдосконаленні рекламно-інформаційної діяльності туристичної сфери Ганна Овчаренко назвала створення в 2006 році офіційного веб-сайту „Луганщина туристична”, що дозволило нам увійти до єдиного інформаційного простору. Видано рекламно-презентаційний буклет „Луганщина – пісня моя”.
Зроблено перші кроки в розвитку сільського зеленого туризму на Луганщині. За словами начальника управління культури і туризму, це стало можливим завдяки тісній співпраці з громадськими організаціями обласного та місцевого рівня та іноземних інвесторів. На етапі організаційного завершення знаходиться питання щодо створення місцевого осередку спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму.
Втім, за словами Ганни Овчаренко, існує ще чимало проблем, які гальмують повноцінний розвиток туристичної сфери в нашому регіоні. Це відсутність ефективного механізму взаємодії з фіскальними органами в частині виявлення та покарання „тіньових” суб’єктів туристичної діяльності, скорочення кількості підприємств готельного господарства та інших закладів тимчасового розміщення, незадовільний стан туристичної, сервісної та інформаційної інфраструктури в зонах автомобільних доріг та міжнародних транспортних коридорів тощо.
|