Як зазначив на колегії Мінбуду України голова Луганської облдержадміністрації Олександр Антіпов, незадовільний технічний стан основних фондів галузі відображається на низькій якості житлово-комунальних послуг, що викликає справедливе незадоволення громадян. У той же час тарифи на послуги з теплопостачання для населення в середньому збільшилися в 2,3 раза, що обумовлено, перш за все, розбалансованістю систем теплопостачання житлового фонду у зв’язку з неконтрольованим процесом переводу окремих квартир на індивідуальне опалення. Так, м. Свердловську з 5,8 тис. квартир від’єднано від центрального опалення 17%, в м.Стаханові з 20,3 тис. квартир – 42%, в м. Красному Лучі на індивідуальне опалення перейшли 62%.
Тарифи розраховані відповідно до чинних нормативів та враховують встановлений рівень мінімальної заробітної плати, діючі ціни на енергоносії, інші матеріали. Відповідно до доручення Уряду в області сьогодні працює робоча група щодо суцільних перевірок порядку формування тарифів на житлово-комунальні послуги у складі контролюючих органів. „В цих умовах набувають особливого значення державні програми надання житлових субсидій та пільг населенню”, – вважає Олександр Антіпов. За його словами, прийняті Урядом кардинальні заходи зі спрощення процедури надання цих видів державних гарантій та своєчасного їх фінансування з Державного бюджету України сприяють соціальному спокою в суспільстві. „Вважаю, що головне в цій справі – це забезпечення максимальної поінформованості громадян та організація чіткої роботи відповідних місцевих служб”, – зазначив губернатор.
Він повідомив, що на Луганщині тільки в 2007 році призначено субсидії близько 63 тисячам сімей, або 7,3 відсотка від усіх сімей області, і ця робота триває. Водночас, він звернув увагу керівника українського Уряду, що в лютому поточного року областю було оформлено та передано до НАК „Нафтогаз України” протоколи погодження для оплати субсидій на загальну суму 28,7 млн. грн., з яких станом на 20 лютого проведено фінансування тільки на 4,2 млн. грн., або на 15% від загальної суми оформлених протоколів. Інші протоколи знаходяться в ДК „Газ України”, який не підписує їх, посилаючись на відсутність об’єму газу на 2007 рік. Крім того, у зв’язку з тим, що не працює механізм реалізації постанови Кабінету Міністрів України від 07.02.2007 № 176, зросла кредиторська заборгованість з пільг та субсидій населенню перед підприємствами енергозабезпечення, водопостачання та послуг з квартплати, яка станом на 01.02.2007 склала вже 12,4 млн грн.
„Все це негативно впливає на загальній рівень розрахунків області за природний газ та електроенергію”, – зазначив Олександр Антіпов. З метою стабілізації ситуації щодо соціального захисту громадян він попросив сприяння у вирішенні вищезазначених питань.
Крім того, за словами голови Луганської облдержадміністрації, у зв’язку з підвищенням з 1 січня 2007 року цін на природний газ для бюджетних установ та організацій у 1,56 рази після затвердження місцевих бюджетів, додаткові потреби в асигнуваннях на розрахунки за енергоносії по установах, що утримуються за місцеві кошти, складають 44,8 млн грн, і без суттєвої підтримки держави ми цю проблему вирішити не в змозі.
„Впевнені, що у співпраці з центральними органами влади та разом з органами місцевого самоврядування ми реалізуємо заходи щодо стабілізації стану та реформування житлово-комунального господарства області”, – підкреслив губернатор Луганщини.
|