26 березня 2007,14:08
Соціально-економічні питання розвитку села розглянуто на колегії Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації.

Соціально-економічні питання розвитку села розглянуто на спільному засіданні колегії Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації та пленуму обласного комітету Луганської обласної організації працівників агропромислового комплексу, що відбулося 23 березня поточного року. На засіданні розглядався стан виконання Галузевої та регіональних угод, колективних договорів на підприємствах та організаціях агропромислового комплексу. Зазначено, що вирішенню соціально-економічних питань села на Луганщині необхідно приділяти більше уваги зі сторони профспілок та роботодавців галузі.
Учасники спільного засідання, зокрема голови районних організацій профспілок та начальники управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій, відмітили, що в реалізації угод та колективних договорів за 2006 рік було досягнуто певних позитивних зрушень: фонд оплати праці в сільгосппідприємствах зріс на 13%, середня місячна плата – на 26% - до 571 грн. (в Україні – 9 місце), на 84-92% виконані нормативи з охорони праці.
Основна увага була звернута на вирішення проблем щодо укладання колективних договорів на 2007 рік, виплати заборгованості по заробітній платі (2,6 млн. грн.), фінансування заходів з охорони праці.
Також були підведені підсумки за 2006 рік і намічені заходи щодо покращення стану оздоровлення дітей працівників агропромислового комплексу в 2007 році. В минулому році в дитячих установах „Луганськсільгоспздравиці” було оздоровлено 4,5 тис. дітей, із них 1,1 тис. дітей працівників АПК.
Крім того, на засіданні колегії Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації проаналізовано стан підготовки господарств області до проведення весняно-польових робіт у поточному році та шляхи прискорення їх темпів.
За станом на 23 березня насіння засипано 104% до потреби, закуплено 90% аміачної селітри, більше половини від потреби - хімічних засобів захисту рослин, 74% – дизпалива, 71% від необхідного обсягу бензину. Відремонтовано 93% наявних тракторів. Отримано 71,9 млн. грн. (65% кредитів).
Також були розглянуті завдання щодо погашення заборгованості із заробітної плати, завершення в агроформуваннях ідентифікації сільськогосподарських тварин, прискорення виплат агропідприємствам дотацій та компенсацій із держбюджету, декларування ними запасів зерна.