03 квітня 2007,11:57
На Луганщині проведено моніторинг громадської думки щодо діяльності місцевих органів влади.

Протягом 2006 - початку 2007 років спеціалістами Управління державної служби Головдержслужби в Луганській області проводився моніторинг громадської думки щодо діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Моніторинг проведено в восьми районах, семи містах, понад 20 селищах і селах. Усього в ньому прийняло участь близько 400 респондентів. Їм було запропоновано 12 питань щодо захисту прав та законних інтересів громадян, впливу громадськості на роботу влади, розвитку економіки та соціальної сфери, рівня безкоштовної медичної допомоги, продуктивності сільського господарства, створення нових робочих місць, будування соціального житла.
За результатами моніторингу з’ясувалось, що надані оцінки в значній мірі співпадають з рейтинговими показниками регіонів. Громадськість досить толерантно дивиться на діяльність влади щодо рівня газифікації, захисту прав та законних інтересів громадян, створення умов для виховання дітей. Більшість респондентів досить критично оцінили діяльність місцевих органів виконавчої влади у цілому, загальна оцінка по п’ятибальній системі дорівнює 2,41 бали – менше 50 відсотків. Оцінка роботи виконавчої влади Алчевська і Красного Луча, Новопсковської та Міловської райдержадміністрацій трохи вище.
Мешканці Троїцького району оцінили діяльність своїх владних структур рекордно низько – 1,67 бали, за кожною третьою позицією вони оцінювали свою владу нижче двійки. Особливо принципово в містах та селах оцінюється діяльність влади щодо будування соціального житла та житла для молодих сімей - 1,54 бали, рівня надання безкоштовної медичної допомоги - 2,17, продуктивності сільського господарства – 2,57, розвитку соціальної сфери - 2,85.
В своїх пропозиціях громадськість нерідко вимагала не лише поліпшити суттєво рівень свого життя: підняти зарплату і пенсію та знизити комунальні платежі, але й пропонувала зміни державного рівня: надати більше самостійності органам місцевого самоврядування, поліпшити взаємодію гілок влади, збільшити контроль громадян за діяльністю влади та правоохоронних органів, удосконалити кадрову політику влади, формувати місцевий бюджет на рівні мінімальних соціальних потреб, будувати нове житло.