Луганська облдержадміністрація разом з Представництвом Держпідприємництва України в Луганській області вживає заходів щодо введення в правове поле бізнес, пов’язаний з організацією та утриманням тоталізаторів, гральних закладів, організація діяльності з проведення азартних ігор на території Луганської області.
Як повідомив голова Представництва Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва в Луганській області Валерій Семенченко, численні запити від органів виконавчої влади та місцевого самоврядування Луганську, Лисичанську, Ровеньків, Рубіжного, Сєвєродонецька та суб’єктів господарювання, які здійснюють вищезазначену діяльність в правовому полі, громадян області свідчать, що існують проблемні питання, які пов’язані з гральним бізнесом.
Із слів Валерія Семенченка, зазначені проблеми з’явились в зв’язку з відсутністю державного регулювання цього питання протягом останніх 4 років, а саме були відсутні «Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з організації та утримання тоталізаторів та гральних закладів», які би регулювали вищезазначену діяльність. Неупорядковане та безконтрольне розміщення гральних закладів призвело до порушення Закону України “Про охорону дитинства” щодо захисту з боку держави дитини від втягнення до азартних ігор.
За даними перевірок, у Луганській області на теперішній час без відповідної ліцензії, тобто нелегально, працює в чотири рази більше суб’єктів господарювання, чим тих, які отримали відповідні ліцензії. Але й останні проваджують бізнес у сфері азартних ігор безконтрольно та з порушенням вимог законодавства України.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження переліку органів ліцензування” державне регулювання шляхом ліцензування у сфері грального бізнесу здійснюється:
- щодо організації та утримання тоталізаторів, гральних закладів – органами ліцензування: Радою міністрів АР Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями;
- щодо організації діяльності з проведення азартних ігор – органом ліцензування – Міністерством фінансів України.
На даний час Ліцензійні умови провадження організації діяльності з проведення азартних ігор та відповідний Порядок контролю за додержанням Ліцензійних умов вже затверджені спільним наказом Держпідприємництва України та Міністерства фінансів України та зареєстровані в Міністерстві юстиції України. Представництвом Держпідприємництва України в Луганській області та Луганською обласною державною адміністрацією були розроблені «Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з організації та утримання тоталізаторів, гральних закладів у Луганській області». Вони установлюють кваліфікаційні, організаційні, особливі вимоги щодо будівель, приміщень, обладнання, технічних засобів та інші вимоги для провадження вищевказаної діяльності, а також порядок їх контролю. На теперішній час ці документи знаходяться на узгоджені в Держпідприємництва України.
„Таким чином, створюється нормативно-правова база, яка забезпечить провадження в Луганській області організації діяльності з проведення азартних ігор суб’єктами господарювання, які мають відповідну ліцензію”, – зазначив Валерій Семенченко. Проте, на його думку, більш гостра проблема полягає в тому, що суб’єкти господарювання, щот працюють нелегально, без ліцензій, фактично безконтрольні, бо на них не розповсюджується дія Ліцензійних умов.
Для вирішення цієї проблеми передбачається створити Міжвідомчу робочу групу при облдержадміністрації, на яку буде покладено обов’язки спільних контрольних перевірок на предмет виявлення суб’єктів, які проваджують господарську діяльність без ліцензії, та прийняття відповідних заходів в рамках діючого законодавства. Розробляється план спільних дій на 2007–2008 роки. Представництво Держпідприємництва України в Луганській області запропонувала розглянути питання щодо включення до міжвідомчої робочої групи представників Представництва, Головного управління економіки Луганської ОДА (уповноваженого підрозділу органа ліцензування), УМВС України в Луганській області (оперативників та працівників по роботі з неповнолітніми), Служби безпеки України в Луганській області, Державної податкової адміністрації Луганської області, Управління з питань сім’ї та молоді облдержадміністрації, а також громадських організацій.
Головною метою діяльності Міжвідомчої робочої групи при облдержадміністрації стане детінізація грального бізнесу, збільшення надходжень податків шляхом легалізації частки тіньового його сектору, недопущення неповнолітніх до гральних закладів, сприяння ліквідації таких закладів у переходах, гастрономах, на базарах тощо.
|