За повідомленням управління культури та туризму Луганської облдержадміністрації, парками культури і відпочинку області проводиться велика робота з організації дозвілля населення. У 2006 році ними було проведено близько 400 культурно-масових заходів, більш половини з них для дітей. Діє 79 атракціонів, близько 100 ігрових автоматів, що є основним джерелом доходу. Діяльність парків традиційно активізується у весняно-літній період. Проводяться заходи до всіх державних свят: Дня Перемоги, Дня Конституції України, Дня молоді, Дня Незалежності України та інші.
Особливою популярністю серед населення користуються різноманітні конкурсно-ігрові, танцювально-розважальні програми, щотижневі дискотеки, пісенно-конкурсні програми. Більшість парків ведуть пошук нових цікавих форм роботи: фестиваль імен, молодіжний фестиваль «Хіп-хоп» (м. Ровеньки), бал випускників шкіл міста (м. Алчевськ), гра-подорож «Галявини казок» (м. Кіровськ), народне гуляння «Прощай, Масляна» (м.Старобільськ). У парку культури і відпочинку «Гірник» стали вже традиційними міські конкурси аматорського мистецтва та організоване проведення народних свят. Парк культури і відпочинку ім. Героїв Сталінградської битви м.Свердловська організовує благодійні акції для дітей-сиріт, дітей-інвалідів, дітей з багатодітних родин. Позитивний досвід з організації дозвілля населення накопичений ТОВ «Максим-Парк» у Лисичанську, який двічі (за підсумками роботи в 2004 і 2005 роках) став володарем нагороди «Срібне дерево», а в 2006 році - Лауреатом премії «Золоте дерево», заснованою асоціацією працівників парків України. Працівники «Максим-Парку» використовують різноманітні форми культурно-дозвільних заходів: концертні програми до святкових дат; конкурсні програми для дітей і дорослих; караоке; вечори відпочинку «У міському саду грає духовий оркестр» та ін.
Управлінням культури і туризму Луганської обласної державної адміністрації, Луганським обласним центром народної творчості ведеться певна робота з надання методичної і практичної допомоги паркам культури і відпочинку, щорічно проводяться обласні семінари з підвищення кваліфікації, обміну досвідом роботи працівників парків культури і відпочинку. У 2006 році в Кіровську відбувся обласний семінар «Слобожанщина в соціокультурному вимірі, аспекти розвитку парків культури і відпочинку” із запрошенням директорів парків культури і відпочинку з Харківської, Донецької, Полтавської областей і представників Українського центра культурних досліджень Києва. У березні 2007 року з ініціативи асоціації працівників парків України на базі Луганської області відбувся Всеукраїнський семінар паркових працівників на тему: «Технології організації сучасного відпочинку, розваг і дозвілля в парках культури і відпочинку». У роботі семінару взяли участь директори парків культури і відпочинку з різних міст України, зокрема, Керчі, Судака, Маріуполя, Кіровограда, Євпаторії, Кременчука, Луганська, Алчевська, Старобільська, Стаханова, Лисичанська.
|