18 квітня 2007,13:57
Парки культури та відпочинку готуються до літнього сезону.

Управління культури і туризму Луганської облдержадміністрації провело засідання колегії з питань підготовки парків культури і відпочинку на Луганщині до роботи у весняно-літній період 2007 року. Засідання відбулося в Лисичанську, після чого учасники відвідали міський парк культури і відпочинку „Максім-парк”, де на практиці ознайомилися з роботою у цій сфері.
Як зазначив на колегії директор Луганського обласного центру народної творчості Василь Яровий, на даний час, практично у всіх парках проведені роботи з прибирання і благоустрою територій: обрізка дерев, очищення газонів, клумб, посадка квітів, фарбування крамничок, павільйонів. Практично, всі атракціони в парках мають допуск на 2-3 роки, але щорічний технічний огляд кожного атракціону буде проведено в ІІ половині квітня.
Разом з тим проведення обласного огляду-конкурсу виявило серйозні проблеми в організації діяльності парків культури і відпочинку. Першочерговою проблемою є зношеність паркового устаткування. До 60% атракціонів уже вичерпали гарантований термін експлуатації, а придбання нових атракціонів пов’язано з великими фінансовими витратами, що більшості парків недоступні.
Найбільш гострими визначені проблеми погіршення матеріально-технічної бази парків, скорочення кількості заходів щодо організації змістовного дозвілля населення (якщо в 2003 році було проведено 1107 заходів, з них 297 - для дітей, то в 2006 році відповідно: 397 - 182). Відсутні фінанси на відновлення основних фондів, придбання атракціонів, реконструкцію об’єктів дозвілля, поліпшення стану паркових територій, ландшафтного й архітектурного середовища. При цьому суттєво скорочений штат працівників, особливо творчого складу: у порівнянні з 2003 роком кількість творчих працівників скоротилася вдвічі - з 28 до 14. Одночасно наполовину зменшився обсяг платних послуг та скоротилося бюджетне фінансування (у 2003 році - 545,1 тис. грн., у 2006 році - 492,5 тис. грн.).
„Без належної державної підтримки і бюджетного фінансування парки культури і відпочинку не виживуть”, - констатували учасники засідання колегії. Зараз у Луганській області тільки один парк, в Алчевську, утримується за рахунок міського бюджету, а три – одержують дотацію (у Ровеньках, Свердловську та Антрациті). Позитивний досвід підготовки парків до весняно-літнього сезону накопичений у містах Свердловськ, Кіровськ, Ровеньки, де рішенням міськвиконкомів визначається ступінь участі підприємств, організацій, навчальних закладів у підготовці даних об’єктів до роботи, проводяться суботники городян з благоустрою територій. У Кіровську проходить акція «Посади дерево», у Ровеньках обладнана альтанка для оркестру, оформлений ландшафтний куточок «Галявина казок». Парку культури і відпочинку «Гірник» у Стаханові значну допомогу щодо благоустрою територій роблять приватні підприємства-орендарі – для дитячої площадки придбані каруселі, качалки, додатково встановлені ліхтарі і крамнички. В Алчевську окультурена частина парку культури і відпочинку ім.Перемоги (5 га) готується до сезону силами працівників парку (5 чоловік), у Старобільську та Антрациті до благоустрою залучаються працівники комунальних служб міста, а також тимчасово безробітні, які стоять на обліку в центрі зайнятості.
У Луганській області працює 12 парків культури і відпочинку, з них 10 державних (мм. Алчевськ, Антрацит, Краснодон, Кіровськ, Ровеньки, Свердловськ, Старобільськ, Стаханов, ім. 1 Травня і „Дружба” м. Луганськ); 1 парк знаходиться у комунальній власності Біловодської селищної ради; 1 є приватним (м. Лисичанськ). Всього в парках на даний час працює 14 творчих працівників.