20 квітня 2007,09:18
Губернатор затвердив заходи з організації та фінансування відпочинку та оздоровлення дітей Луганщини влітку 2007 року.

Голова Луганської облдержадміністрації Олександр Антіпов підписав розпорядження „Про затвердження заходів щодо організаційного та фінансового забезпечення відпочинку та оздоровлення дітей та молоді влітку 2007 року”. Керівникам міст та районів області доручено розробити місцеві заходи з літнього дитячого оздоровлення.
За розпорядженням губернатора, протягом квітня-травня Головне управління охорони здоров’я, управління у справах молоді та спорту, освіти і науки облдержадміністрації, Федерація профспілок Луганської області, обласна СЕС та Луганський обласний центр розвитку дитячого руху „Лугарі” повинні розробити та видати методичні рекомендації для організаторів відпочинку та оздоровлення дітей та молоді. Координувати діяльність структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади й місцевого самоврядування, установ, громадських організацій та об’єднань з питань організації оздоровлення дітей і молоді буде управління у справах молоді та спорту облдержадміністрації.
Протягом квітня пройдуть співбесіди з представниками міських і районних координаційних рад з питань відпочинку та оздоровлення дітей і молоді щодо стану підготовки до оздоровчого періоду 2007 року. У квітні-травні проводитимуться міжвідомчі наради, засідання місцевих координаційних рад з питань відпочинку та оздоровлення дітей і молоді щодо організаційного й фінансового забезпечення літньої оздоровчої кампанії 2007 року, коригування планів (програм) оздоровлення дітей з урахуванням рекомендацій обласної Координаційної ради з питань відпочинку та оздоровлення дітей та молоді за підсумками обласної міжвідомчої наради. Також заплановано проведення семінарів-нарад з питань організації відпочинку та оздоровлення дітей і молоді.
Традиційно в області буде організовано обласний огляд-конкурс на кращу організацію літньої оздоровчої кампанії 2007 року. Підбиття підсумків цієї кампанії заплановано на вересень-жовтень.
Щодо фінансування та матеріально-технічне забезпечення літнього відпочинку дітей, місцевим органам влади доручено сприяти створенню благодійних фондів для акумулювання коштів на організацію оздоровчої роботи з дітьми, ремонт діючих і реконструкцію нефункціонуючих заміських оздоровчих таборів. Вони ж відповідатимуть за створення та забезпечення діяльності міжвідомчих комісій з прийому і введення до експлуатації дитячих оздоровчих закладів. До організації літнього відпочинку та оздоровлення дітей і молоді залучаються об’єднання громадян, релігійні організації, благодійні фонди, у тому числі міжнародні. До ремонту та підготовки дитячих оздоровчих закладів для роботи влітку передбачається залучення безробітних громадян, які перебувають на обліку в центрах зайнятості.
При організації літньої кампанії акцент буде робитися в першу чергу на оздоровлення в дитячих оздоровчих закладах та санаторіях дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, дітей працівників правоохоронних органів, військовослужбовців та журналістів, які загинули під час виконання службових обов’язків, дітей загиблих шахтарів, дітей із малозабезпечених і багатодітних сімей. Витрати на їх відпочинок будуть компенсуватися повністю або частково за бюджетний рахунок. За відпочинок талановитих та обдарованих дітей і молоді, та за розширення мережі профільних таборів відповідатимуть управління: освіти і науки, у справах молоді та спорту, культури та туризму облдержадміністрації, райдержадміністрації, виконкоми міських рад міст обласного значення. На службу у справах неповнолітніх, управління освіти і науки облдержадміністрації, обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та УМВС України в Луганській області покладено відповідальність за організацію оздоровчих таборів, спеціалізованих змін для дітей і молоді девіантної поведінки. А також розробка та запровадження в оздоровчих таборах виховних програм запобігання розповсюдженню негативних явищ у дитячому середовищі. За кожним дитячим оздоровчим закладом області планується закріпити працівника кримінальної міліції у справах неповнолітніх.
Діти з послабленим здоров’ям з урахуванням результатів медичного огляду та висновків санаторно-курортних відбіркових комісій будуть направлятися до дитячих санаторних і лікувальних закладів. Зокрема, оздоровлення дітей, хворих на цукровий діабет, передбачається організувати за рахунок коштів місцевих бюджетів, Державного бюджету України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, а також додатково залучених коштів.
Організацією відпочинку та оздоровлення учнів професійно-технічних навчальних закладів, студентської молоді, дітей працівників бюджетних установ займатиметься управління освіти і науки облдержадміністрації.
Вже зараз розроблені програми виховної та культурно-просвітницької роботи у дитячих оздоровчих закладах, спрямованих на пропаганду здорового способу життя, попередження насильства у підлітковому середовищі. На організаторів дитячого оздоровлення покладено зобов’язання максимально використати можливості культурних і спортивних установ у літній період для організації змістовного дозвілля й відпочинку дітей і молоді, забезпечивши їх відповідними сучасними методиками, ігровим і спортивним інвентарем та обладнанням.
Цього літа працюватимуть обласні дитячі оздоровчі заклади „Южний”, „Сонячний” та „Юність”. Виконкомам Кіровської, Луганської, Сєвєродонецької, Рубіжанської, Лисичанської міських рад, Міловській, Станично-Луганській, Троїцькій, Краснодонській, Новоайдарській та Слов’яносербській райдержадміністраціям доручено вжити заходів щодо створення власних заміських оздоровчих баз для дітей і молоді.
Розпорядженням губернатора також визначені заходи з медичного обслуговування дітей у літніх таборах, кадрового забезпечення оздоровчих установ та інформаційного забезпечення проведення дитячої літньої оздоровчої кампанії.