15 травня 2007,09:48
На 4,5 млн. грн. зменшилась заборгованість із зарплати на підприємствах області. Робота з погашення боргів триває та знаходиться на постійному контролі в облдержадміністрації.

За оперативними даними щотижневого моніторингу працівникам усіх категорій підприємств, установ та організацій області станом на 11 травня поточного року не виплачено боргу на суму 87,6 млн. грн., що на 4,5 млн. грн. або 4,9% менше у порівнянні з 4 травня 2007 року. Про це повідомила начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Луганської облдержадміністрації Елеонора Поліщук.
За її словами, по економічно активних підприємствах заборгованість із виплати заробітної плати склала 39,7 млн. грн. і зменшилася на 2,7 млн. грн.
Протягом тижня борги із виплати заробітної плати працівникам підприємств державної та державно-корпоративної форм власності скоротилася на 1,6 млн. грн. і станом на 11 травня становили 12,7 млн. грн.
По підприємствах комунальної та комунально-корпоративної форм власності сума невиплаченого боргу становила 6,8 млн. грн, що на 0,9 млн. грн менше у порівнянні з 4 травня 2007 року.
По підприємствах, які проходять процедуру санації або банкрутства, сума невиплаченого боргу скоротилася на 1,8 млн. грн. і склала 40,5 млн. грн.
Як зазначила Елеонора Поліщук, з метою підвищення ефективності провадження процедур банкрутства на підприємствах області до Міністерства економіки України направлені пропозиції щодо внесення змін і доповнень до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Крім того, за словами Елеонори Поліщук, відпрацьований ряд історій реалізації процедур банкрутства, внаслідок чого в Мінекономіки України направлені матеріали на позбавлення ліцензій по шести арбітражних керуючих. По одному з них прийнято рішення про позбавлення ліцензії, інші знаходяться на розгляді.
По економічно неактивних підприємствах заборгованість із виплати заробітної плати склала 7,4 млн. грн. і зросла на 0,2 млн. грн.
Також начальник Головного управління праці та соцзахисту населення облдержадміністрації повідомила, що до Міністерства вугільної промисловості України направлено звернення стосовно вирішення питання виплати заробітної плати працівникам шахтобудівних підприємств. З метою поновлення роботи ДВАТ ЦЗФ «Маяк», наказом Мінвуглепрому України підприємство передається до складу створеного ДП «Вуглезбагачення», яке входить до Державного концерну «Укрвуглевторзбагачення». «Проведена реорганізація дозволить погасити борги з виплати заробітної плати працівникам підприємства», - впевнена Елеонора Поліщук.
Міськими та районними комісіями з питань забезпечення своєчасності та повноти сплати податків і погашення заборгованості із заробітної плати та соціальних виплат протягом тижня проведено 13 засідань, у тому числі в містах: Алчевську, Антрациті, Брянці, Красному Лучі, Лисичанську, Ровеньках, Рубіжному, Сєвєродонецьку, Стаханові, Антрацитівському, Краснодонському, Перевальському та Слов’яносербському районах. Керівникам надані відповідні доручення.
З метою здійснення контролю за додержанням законодавства про працю спеціалістами управлінь праці та соціального захисту населення проведено перевірки 17 підприємств, у тому числі тих, що мають заборгованість із заробітної плати. Для вжиття заходів до керівників, які порушують законодавство про працю, матеріали перевірок по 3 підприємствах направлені до прокуратури на місцях, у тому числі: МКП «Міськтеплокомуненерго» (Красний Луч), ПП «АМЗ» (Лисичанськ), НВП «Апісофт» (Сєверодонецьк).
Робота з погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах області триває та знаходиться на постійному контролі в обласній держадміністрації.