18 травня 2007,09:48
20 травня 2007 року відзначається Всесвітній день метрології.

20 травня поточного року відзначається Всесвітній день метрології. За словами генерального директора ДП “Луганськстандартметрологія” В’ячеслава Шахова, фахівці-метрологи Луганської області системно виконують необхідну значну роботу щодо забезпечення єдності вимірювань, спрямовану на підвищення якості та конкурентоспроможності товарів, робіт, послуг у регіоні. «Святкуючи Всесвітній день метрології, фахівці можуть пишатися своїми суттєвими досягненнями», - зазначив В’ячеслав Шахов та побажав всім метрологам України та Луганщини нових успіхів у професійній діяльності на благо українського суспільства і всього світу.
В’ячеслав Шахов впевнений, що значення метрології для суспільства важко переоцінити. Система вимірювань разом із банківською, транспортною та іншими важливими для держави системами є базовими для економічної і соціальної діяльності суспільства. Скільки існує цивілізація, стільки проводяться вимірювання. У жовтні 1999 року на 88-му засіданні Міжнародного комітету мір і ваги було ухвалене рішення про встановлення Всесвітнього дня метрології з нагоди 125-річчя підписання Метричної конвенції. Нині 20 травня відзначається як Всесвітній день метрології. Мета Метричної конвенції - забезпечення єдності вимірювань залишається важливою і сьогодні.
Великі зміни, що відбуваються в промисловості з застосуванням нових матеріалів і технологій та виробництвом різноманітної продукції, привели до впровадження і, відповідно, сучасних метрологічних підходів.
Розвиток медичних технологій, створення сучасних багатофункціональних діагностичних засобів потребують адекватних метрологічних технологій.
Ступінь забруднення довкілля, повинна точно вимірюватися - і для перевірки на відповідність стандартам, і для прийняття рішень щодо захисних заходів. Невірні вимірювання призводять до невірних рішень, а це, в свою чергу, збільшує витрати, пов’язані з утриманням чистого довкілля або з самим процесом очищення.
Глобальні дослідження клімату та геодинаміки також потребують оброблення великих обсягів різноманітної інформації, яку можна було б порівняти. Досягнути цього можливо, тільки виконуючи вимірювання в єдиній Міжнародній системі одиниць SI. Саме вона відповідає всім вимогам глобальної системи вимірювань, надійність якої забезпечується спільною роботою національних метрологічних інститутів і Міжнародного бюро мір та ваг (ВІРМ). Важливим фактором, який впливає на метрологію та діяльність національних метрологічних інститутів, є зростаюче застосування інформаційних технологій.
У зв’язку із задекларованим Україною вступом до Світової організації торгівлі (WTO) перед Україною постає ряд завдань. Відсутність взаємного визнання результатів вимірювань і випробовувань є суттєвим технічним бар’єром у торгівлі (ТБТ). Це призводить до дублювання вимірювань і випробовувань у країнах, що займаються експортом та імпортом.
Однак взаємне визнання результатів вимірювань і випробовувань вимагає функціонування надійної метрологічної інфраструктури, яка забезпечує взаємну довіру до результатів вимірювань і калібрувань.
Необхідність удосконалення державної метрологічної системи в Україні зумовлена світовими тенденціями до глобалізації метрологічної діяльності, європейськими вимогами щодо зменшення державного впливу на вимірювальну діяльність у сферах, що регулюються ринком, широким впровадженням новітніх технологій. Реалізація стратегії розвитку державної метрологічної системи здійснюється в тісному взаємозв’язку із загальним курсом реформ, що відбуваються в Україні, і відповідно до вимог глобальної метрологічної системи.
Метрологи продовжують вдосконалювати і гармонізувати вимірювання на користь всім верствам суспільства під гаслом «Метрологічний світ до послуг світу». Велика армія метрологів державної метрологічної служби України (майже 2,5 тисячі) та метрологічних служб міністерств і відомств (більше 15 тисяч) сумлінно виконують свою справу.