Сьогодні в м. Луганську в приміщенні «Укртелекому» заступник голови облдержадміністрації Юрій Хунов провів селекторну нараду з питань зниження рівня материнської та малюкової смертності. В ході наради заступники голів райдержадміністрацій, міських голів, які курирують питання охорони здоров’я, розбиралися в проблемах і причинах, які зумовили погіршення якості надання медичної допомоги матерям і дітям, і зростання рівня смертності дітей першого року життя, а також обговорювали заходи щодо виходу з ситуації, що склалася.
За словами Юрія Хунова, рівень дитячої смертності в нашій області завжди переважав середньодержавний показник, проте до 2005 року мав чітку тенденцію до зниження. У 2004 році цей показник складав 10,43%, за перше півріччя 2007 року - 13,78%. За цим показником Луганська область займає 27 місце рейтингове місце серед інших областей України.
Серед основних причин смертності дітей першого року життя дітей названі вроджені вади розвитку (37,2%), перинатальні причини (35,8%), нещасні випадки і зовнішні причини (8,8%). Особливу проблему в області складає робота з дітьми з соціально-неблагополучних сімей. За оперативними даними, в соціально-дезадаптованих сім’ях проживає 21,6% дітей першого року. Особливо складна ситуація складається в депресивних шахтарських містах, де цей показник доходить до 27%. Безробітні мешканки цих міст не спостерігаються в жіночих консультаціях по вагітності, поступають в пологові стаціонари в періоді родів або несвоєчасно звертаються по медичну допомогу з важкохворими дітьми. Майже чверть від загальної кількості померлих дітей за 6 місяців поточного року - з сімей підвищеного соціального ризику, де не було забезпечено належних умов розвитку і догляду за дитиною.
Проте в області зафіксовано зниження рівня материнської смертності. Так, за перше півріччя 2007 року як випадок материнської смерті стався тільки один випадок смерті, причому за аналогічний період минулого року цей показник дорівнював 42,7%.
«У Луганській області проблема дитячої і материнської смертності на фоні демографічної кризи набуває особливого значення», - відзначив Юрій Хунов.
З метою поліпшенню надання медичної допомоги дітям і матерям, зниження рівня дитячої і материнської смертності при заступнику голови облдержадміністрації працює координаційна Рада з питань зниження малюкової та материнської смертності. Всі міста та райони області, де були випадки материнської смертності перевіряються і заслуховуються на колегії Головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації. Головне управління тримає всі випадки тяжкохворих вагітних, роділль та породілль на щоденному контролі та інформує про них Головного акушера гінеколога України. На постійному контролі знаходиться стан готовності акушерських стаціонарів до надання невідкладної допомоги. Крім цього, проводиться постійна робота з підвищення кваліфікації фахівців акушерів-гінекологів, педіатрів, неонатологів. Зараз триває робота щодо організації 2-х перинатальних центрів другого рівня (м. Луганськ, Сєвєродонецк) і обласного перинатального Центру третього рівня. У цьому році планується запуск після капітального ремонту відділення екстрагенітальної патології, на ремонт і реконструкцію якого виділено 5 млн. грн.
Заступник голови Луганської облдержадміністрації Юрій Хунов доручив забезпечити виконання державних і регіональних програм з охорони материнства і дитинства та їх пріоритетне фінансування. Вирішити питання оснащення неонатологічних відділень дитячих і родопомічних установ охорони здоров’я медичною апаратурою для надання інтенсивної допомоги і виходжування недоношених дітей. До 1 жовтня поточного року мають бути вжиті заходи з укомплектовування вакантних посад, в першу чергу в дитячих і родопомічних установах і первинної ланки. Крім цього, слід активізувати впровадження сучасних ефективних технологій щодо надання медичної допомоги дітям і матерям, вжити заходи з розвитку мережі «Лікарень, доброзичливих до дитини» і «Клінік, дружніх до молоді».
|