За даними Головного управління статистики у Луганській області, у першому півріччі поточного року 5 підприємств перевищили півмільйонний рубіж видобутку вугілля. Ними видано на гора 3,3 млн.т готового кам’яного вугілля, що складає 34,8% загальнообласного видобутку. Серед них шахти: “Довжанська-Капітальна”, “Червоний партизан” ДП “Свердловантрацит”, ім.М.В.Фрунзе, ім.В.В.Вахрушева ДП “Ровенькиантрацит”, “Комсомольська” ДП “Антрацит”.
Загальний обсяг продукції підприємств з добування та збагачення кам’яного вугілля у І півріччі 2007 року збільшився на 3,2% в порівнянні з відповідним періодом попереднього року. Також збільшено видобуток вугілля кам’яного неагломерованого на 1,7%. Цьому сприяло збільшення видобутку вугілля на шахтах: “Червоний партизан”, ”Центроспілка” ДП “Свердловантрацит”, ”Горіхівська”, ”Самсонівська–Західна” ВАТ “Краснодонвугілля“, ”Комсомольська” ДП “Антрацит”, ”Лутугинська” та шахтоуправління “Луганське” ДП “Луганськвугілля”.
За січень-червень 2007 року випуск продуктів збагачення по області склав 7,7 млн. тонн, а видобуток вугілля готового рядового – 1,6 млн. тонн. Підприємствами з видобутку та збагачення кам’яного вугілля у першому півріччі було реалізовано промислової продукції (робіт, послуг) на 2,8 млрд.грн., що в структурі реалізації складає 11,7% від загальнообласного показника.
У І півріччі 2007 року підприємствами вугільної промисловості освоєно 513,2 млн.грн. інвестицій в основний капітал, що на 28,3% більше, ніж у січні-червні 2006 року.
Частка інвестицій підприємств вугільної промисловості склала 15,4% від загального обсягу капіталовкладень по області. Вагому частку інвестицій в основний капітал складають кошти державного бюджету – 182,8 млн.грн., або 35,6% усіх інвестицій галузі. В обсязі освоєних у січні-червні 2007 року інвестицій 28,2%, або 144,5 млн.грн., склали витрати на будівельно-монтажні роботи. Витрати на придбання машин, обладнання та устаткування становили 360,8 млн.грн., що на 56,6% більше проти відповідного періоду минулого року.
На підприємствах з добування кам’яного вугілля за січень-червень 2007 року середньооблікова чисельність штатних працівників становила 103,3 тис. осіб, що складає 38% від зайнятих на промислових підприємствах області. Середньомісячна номінальна заробітна плата одного штатного працівника, зайнятого на підприємствах з добування кам’яного вугілля, має тенденцію до збільшення. У січні-червні 2007 року порівняно з відповідним періодом 2006 року вона збільшилася на 28,7% і становила 1794 грн., що перевищує законодавчо встановлені рівні прожиткового мінімуму (561 грн.) та мінімальної заробітної плати (420 грн.) в 3,2 та 4,3 рази відповідно. Рівень заробітної плати працівників, зайнятих добуванням кам’яного вугілля, за січень-червень 2007р. вище, ніж на промислових підприємствах області та в цілому по економіці області відповідно на 22,4% та 48%.
У паливно-енергетичному комплексі України Луганська область займає друге місце після Донецької та дає майже третину всієї кількості готового кам’яного вугілля країни.
|