Головним напрямком розвитку системи освіти Луганщини є покращення якості освіти та забезпечення рівного доступу до неї. Це зазначила начальник управління освіти і науки Луганської облдержадміністрації Ірина Цимбал на серпневій конференції педагогічних працівників області. Під час конференції керівники усіх навчальних закладів Луганщини визначилися щодо оптимальних шляхів реалізації пріоритетних напрямів розвитку освіти в регіоні у наступному навчальному році. Йшлося про діяльність навчальних закладів різних рівнів від дитсадків до вузів щодо практичної реалізації основних положень законів системи освіти, обласних програм, а також співпраці з органами місцевого самоврядування.
За словами Ірини Цимбал, головний орієнтир для освітян цього року – це спрямованість усього процесу навчання на практичні результати. Крім того, вона зазначила, що матеріальні, фінансові, кадрові і науково-методичні ресурси народногосподарського комплексу області мають бути підпорядковані саме забезпеченню якості освіти, оскільки якість освіти є національним пріоритетом.
Впровадження та реалізація програмно-цільового підходу надає можливість пошуку найбільш оптимальних шляхів удосконалення освітньої галузі. „Саме він забезпечує консолідацію зусиль усіх органів влади щодо створення умов для рівного доступу до якісної освіти”, – зазначила Ірина Цимбал. Вона зазначила, що виходячи з цього облрадою в липні поточного року затверджено регіональну програму „Освіта Луганщини. 2007-2011 роки”, в якій визначено не лише обсяги фінансування, але й відповідальність органів місцевого самоврядування та рекомендовано міських та районним радам прийняти відповідні програми на територіях. Метою цієї програми визначено підвищення якості освіти, її інноваційний розвиток в регіоні, забезпечення рівного доступу кожного громадянина до здобуття якісної освіти, удосконалення механізму управління, соціальний захист учасників навчально-виховного процесу. Ірина Цимбал переконана, що ця регіональна освітня програма є суттєвим важелем в процесі забезпечення високих стандартів освіти на Луганщині. Вона також відзначила, своєчасність і важливість прийняття облрадою програми „Патріот Луганщини” та „Програми розвитку та функціонування української та російської мов в Луганській області на 2007-2010 роки”. На думку Ірини Цимбал, ці документи сприятимуть не тільки актуалізації соціально важливих проблем, але й забезпечили фінансування таких напрямків, як професійний розвиток учителів і забезпечення їх методичною літературою, поповнення шкільних бібліотек, проведення конкурсу програм патріотичного спрямування для навчальних планів тощо.
В ході педконференції Ірина Цимбал запропонувала керівникам установ освіти усіх рівнів проаналізувати стан реалізації комплексних обласних та місцевих програм розвитку освіти регіону, а також цільових програм „Вчитель”, „Шкільний автобус”, „Комплексна програма профілактики злочинності”. Наразі, на черзі розробка та прийняття цільових програм щодо роботи з обдарованою молоддю, розвитку дистанційного навчання, профільного навчання, а також програм „Дитинство”, „Школа майбутнього”, „Професійний розвиток педагогів”.
|