Як зазначалося на нараді під головуванням Прем’єр-міністра України Віктора Януковича, в Луганській області затверджена Програма реформування теплового господарства Луганської області на 2007-2011 роки. З метою підвищення якості комунальних послуг теплопостачання, поліпшення стану розрахунків за спожиті енергоносії, оптимізації системи управління основними фондами обласного комунального теплозабезпечуючого підприємства „Луганськтеплокомуненерго”, відповідно до рішення обласної ради, міським, районним, селищним комунальним підприємствам передається в управління майно спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області.
У теперішній час міськими, районними, селищними комунальними підприємствами теплопостачання ведеться робота по укладанню договорів на поставку газу та електроенергії в 2008 році з наданням графіків погашення заборгованості обласного комунального теплозабезпечуючого підприємства „Луганськтеплокомуненерго”.
Для збільшення рівня оплати за спожиті енергоносії з місцевих бюджетів підприємствам тепло-, водопостачання в першому півріччі 2007 року виділено 6,1 млн грн; посилена робота з виконавчими службами по стягненню заборгованості за надані послуги. Так тільки Луганським міським комунальним підприємством «Теплокомуненерго» пред’явлено у виконавчу службу рішень судів на 12 млн грн, в судах розглядається ще 300 позовів - на 1,5 млн грн. Продовжується робота по забезпеченню розрахунків населення за послуги через каси при отриманні заробітної плати на підприємствах вугільній промисловості в мм. Первомайськ і Краснодон. Підприємствами відкриваються кредитні лінії для забезпечення своєчасних розрахунків за енергоносії і поточні витрати (ОКП «Компанія «Луганськвода», мм. Первомайськ, Краснодон).
Завдяки таким заходам рівень розрахунків за спожиті послуги вдалося підвищити: теплопостачання – 106,8 %, водопостачання – 93,6 %.
Разом з оплатою за енергоносії залишається складним положення з погашенням заборгованості із заробітної плати на підприємствах житлово-комунального господарства області. Станом на 1 серпня 2007 року заборгованість із заробітної плати складає 7,8 млн грн. Заборгованість мають 54 підприємства галузі або 20% від загальної кількості підприємств ЖКГ. Для погашення заборгованості із заробітної плати підприємствами затверджені графіки і заходи погашення заборгованості. Проведені наради за участю заступників міських голів, голів райдержадміністрацій і керівників підприємств на яких поставлена задача до початку опалювального сезону ліквідувати заборгованість із заробітної плати. Облдержадміністрацією направлені звернення до прокурорів міст Краснодон, Красний Луч, Брянка, Кіровськ з питання залучення до відповідальності керівників житлово-комунальних підприємств, які не забезпечують погашення заборгованості із заробітної плати.
В цілому зростання кредиторської заборгованості підприємств ЖКГ обумовлено збитковою роботою цих підприємств. За 1 півріччя 2007 року збитки від реалізації послуг на підприємствах ЖКГ області складають 84 млн грн., більше половини з яких на долі тепловиків.
Однією з основних причин збитковості підприємств ЖКХ є невчасне ухвалення рішень органами місцевого самоврядування про затвердження тарифів у зв’язку із зростанням цін на природний газ для бюджетних організацій і інших споживачів з 1 січня 2007 року, електроенергію, рівня мінімальної заробітної плати через відсутність механізму автоматичного щомісячного коригування тарифів на житлово-комунальні послуги.
Діючі тарифи на житлово-комунальні послуги фактичні витрати підприємств за І півріччя 2007 року відшкодовували в середньому на 70-90%. У теперішній час підприємствами теплопостачання ведеться робота щодо розрахунків двуставкових тарифів на послуги теплопостачання, які планується ввести з початку опалювального сезону 2007-2008 рр.
|