06 вересня 2007, 10:28

Підприємства паливно-енергетичного комплексу Луганської області готуються до роботи в осінньо-зимовий період.

Підготовка об’єктів паливно-енергетичного комплексу області до сталої роботи в осінньо-зимовий період здійснюється у відповідності до розпорядження Кабінету Міністрів України, наказів по підприємствам та розроблених заходів. За даними паливно-енергетичного управління Луганської облдержадміністрації, вугільними підприємствами області вже підготовлено 70% опалювальних котельних і 67% теплових мереж соціальної сфери на загальну суму 8,3 млн. грн. або 30% річного обсягу фінансування.
Особлива увага вугледобувними підприємствами приділяється вивезенню побутового вугілля вуглеотримувачам. Цей показник складає від 47,8% по ДП “Донбассантрацит”, до 68,9% по ДП “Первомайськвугілля”. Незадовільно виконуються графіки вивезення вугілля в ДП “Обласна дирекція “Луганськвуглереструктуризація” – 30,5% та шахт ІІІ групи (10-32,7%). Обласна держадміністрація неодноразово зверталася до Мінвуглепрому України щодо сприяння вирішення питання щодо закупівлі вугілля на побутові потреби вуглеотримувачів шахт ІІІ групи, але питання залишається відкритим.
Станом на кінець серпня на теплові електростанції України шахтами області відвантажено 6 млн. 305 тис. тон вугілля. Це становить 106,4% від запланованого обсягу.
Для підготовки об’єктів електроенергетики підприємствами цієї галузі накопичено 142,7 млн. грн., з яких станом на 01.08.2007 освоєно 67,7 млн. грн. або 47,4%. На Луганській ТЕС, теплоелектроцентралях у містах Лисичанськ, Сєверодонецьк роботи на об’єктах проводяться згідно затверджених графіків. Аналогічну роботу на мережах електропостачання проводять ТОВ “Луганське енергетичне об’єднання”, Луганська філія ДП “Укренерговугілля” та Луганські магістральні електричні мережі. На Луганській ТЕС накопичено 250 тис. тонн твердого палива і 1,4 тис. тонн мазуту, Сєверодонецькій ТЕЦ – 870 тонн мазуту.
Щодо підприємств газової промисловості, то ВАТ “Луганськгаз” заплановано замінити 3,1 км аварійних газопроводів, капітально відремонтувати 4,9 км газопроводів, 51 ГРП, 149 систем електрохімзахисту, провести поточний ремонт 2569 ГРП, ШРП, 2533 газових колодязів, 12849 пристроїв на газопроводах. Фактично відремонтовано 3,4 км газопроводів, 26 ГРП, 1524 газових колодязів та інші роботи на загальну суму 2,8 млн грн. Роботи виконуються згідно запланованих обсягів і затверджених графіків.
За завданням ДК “Укртрансгаз” у підземні сховища закачано 47-65% від запланованого обсягу природного газу. На структурних підрозділах управління магістральних газопроводів “Донбастрансгаз” та газопромислового управління “Шебелинкагазвидобування” роботи з підготовки до зими виконано виконано на 40-100% відповідно до затверджених заходів.