Голова Луганської облдержадміністрації Олександр Антіпов зустрівся сьогодні з Головою Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики Олександром Шнипко. У зустрічі також взяв участь голова Луганської облради Валерій Голенко.
Під час бесіди керівників Луганщини з Головою Держспоживстандарту України обговорювався стратегічний курс політики нашої держави, спрямований на вступ у Світову організацію торгівлі (СОТ) і членство в Європейському Союзі (ЄС). Розглядалися проблемні питання Луганської області з якості харчової продукції, питної води, палива, стану засобів вимірювальної техніки медичного призначення та в галузі охорони навколишнього природного середовища, а також питання підвищення ефективності діяльності підвідомчих Держспоживстандарту України підприємств та організацій, їх взаємодія з органами місцевого самоврядування та виконавчою владою.
Зазначено, що стратегічний план розвитку системи технічного регулювання та захисту прав споживачів передбачає в першу чергу підвищення соціальних стандартів якості життя, серед яких ключовим питанням є якість питної води. В той же час на майже 80% води видобувається з підземних джерел і має відхилення від вимог ГОСТ 2874-82 “Вода питьевая. Гигиенические требования к контролю за качеством”, що може негативно впливати на здоров’я мешканців області. Вода в регіоні має найбільшу в Україні собівартість із-за вкрай зношеної системи транспортування. У господарському веденні підприємств водопровідно-каналізаційного господарства перебувають: 10,1 тис. км мереж водопостачання, з яких 4,9 тис. км − застарілі та аварійні; 3,5 тис. км мереж водовідведення, з яких 1,2 тис. км − застарілі та аварійні; 937 − артезіанських свердловин; 84 − каналізаційні очисні споруди; 120 − насосних станцій; 104 − каналізаційних насосних станцій.
З метою корінного виправлення ситуації підготовлена та затверджена Постановою Кабінету Міністрів України в 2004 році «Програма реформування та розвитку водопровідно-каналізаційного господарства Луганської області на 2004-2006 роки і період до 2010 року». На виконання заходів щодо реконструкції і розвитку систем питного водопостачання та водовідведення передбачено 501 млн. грн, тобто щорічний обсяг потрібного фінансування складає близько 80 млн. грн.
У 2006 році з державного бюджету було потрібно отримати 46 млн. грн, фактично профінансовано лише 10 млн грн. За два роки загальний обсяг фінансування склав лише 12,5 млн грн. Потрібний обсяг фінансування на 2007 рік складає 81,4 млн. грн, але знов бюджетом передбачено лише 10 млн. грн, що є вкрай недостатнім.
Щодо якості житлово-комунальних послуг, то протягом 8 місяців від споживачів Луганської області надійшло 67 звернень стосовно якості надання житлово-комунальних послуг, що складає 20% від загальної кількості скарг. Зараз в Україні діє понад 5400 національних стандартів, з них близько 4000 гармонізовано з міжнародними та європейськими вимогами. На послуги соціально-побутової структури в Україні діють біля 50 нормативних документів, з них лише 15 гармонізовано з міжнародними. На ЖКХ національні стандарти відсутні. Ця сфера регламентується Постановами КМУ та наказами Комітету з питань ЖКХ. З метою захисту прав споживачів Комітет Держспоживстандарту України включив ці питання до стратегічного плану розвитку системи технічного регулювання.
Після зустрічі з керівництвом Луганщини Олександр Шнипко в рамках робочої поїздки до області відвідав ДП “Луганськстандартметрологія” та Головне Луганське обласне управління у справах захисту прав споживачів. Він ознайомився з діяльністю підприємств, зустрівся з їх працівниками. Після цього провів прес-конференцію, в якій взяли також участь керівники провідних підприємств Луганської області.
Також Олександр Шнипко ознайомився з роботою ЗАТ “Луганський м’ясокомбінат” - переможця Всеукраїнського конкурсу якості продукції “100 кращих товарів України ”. Голова Держспоживстандарту України взяв участь в урочистостях з нагоди 70-річчя Луганського м’ясокомбінату та вручив нагороди кращим працівникам підприємства.
|