12 вересня 2007, 10:54

15 вересня винахідники та раціоналізатори Луганщини відзначатимуть професійне свято.

Винахідницька діяльність є однією з головних рушійних сил економічного та соціального прогресу cуспільства. Ринок промислової власності дає можливість підприємствам отримувати закінчені результати науково-технічних робіт, заощаджує їхні ресурси, підвищує конкурентоспроможність і якість продукції. Особлива ринкова значущість інтелектуальної власності перебуває в тому, що її реалізація – це сьогодні єдиний засіб законної монополізації виробництва нових товарів і послуг з найвищими якісними характеристиками, який дає можливості вийти вітчизняним виробникам на світовий ринок.
Значний вклад у розвиток економіки країни вносять винахідники та раціоналізатори Луганської області. За даними Головного управління статистики у Луганській області, минулого року новаторською діяльністю займалися 2 тис. осіб та 47 підприємств і організацій. Найбільша кількість винахідників та раціоналізаторів зосереджена на промислових підприємствах – 1142 новатора. У закладах вищої освіти працювало 396 новаторів, на підприємствах і в організаціях транспорту та зв’язку – 328, у науковій сфері – 74.
Активно приймали участь у винахідницькій та раціоналізаторській роботі працівники ВАТ “Алчевський металургійний комбінат”, ЗАТ “Сєвєродонецьке об`єднання Азот”, Луганського державного медичного університету, Східноукраїнського національного університету імені В. Даля.
У 2006 році в Державний департамент інтелектуальної власності України та патентні відомства зарубіжних країн подано 229 заявок на видачу охоронних документів, отримано 318 патентів. Із року в рік патентують свої технічні ідеї Луганський Східноукраїнський національний університет ім. В. Даля, Луганський державний медичний університет, Донбаський державний технічний університет, ЗАТ “Сєверодонецьке об’єднання Азот”, ВАТ ХК “Луганськтепловоз”.
У різних сферах економіки області було використано 204 об’єкта інтелектуальної власності, що на 21,4% більше, ніж у минулому році та 2101 раціоналізаторська пропозиція. Активно працювали в цьому напрямі підприємства міст Алчевська, Луганська, Сєвєродонецька. Найбільша кількість використаних пропозицій припадає на підприємства та організації переробної промисловості (74,4%) і заклади вищої освіти (8,5%). Решта пропозицій використана організаціями наукової сфери, сільського господарства та будівництва.