11 жовтня відбулося засідання колегії Головного управління праці та соціального захисту населення Луганської облдержадміністрації. Учасники засідання розглянули питання роботи системи соціального обслуговування населення, підготовку стаціонарних установ до опалювального періоду. В ході колегії було зазначено, що обласні будинки-интернати, в цілому до роботи взимку готові. У поточному році відремонтовано житлові приміщення у 22 установах, котельні у 16 установах системи опалення - у 4, покрівлі - у 5, обідні зали та системи водопостачання у 14 будинках-інтернатах. Проведено тендерні торги щодо закупівлі твердого палива, в стаціонарні установи станом на 10 жовтня завезено 82% від потреби.
В 2007 році інтернатним установам із загального фонду обласного бюджету на проведення поточного та капітального ремонту виділено 5,5 млн. грн. За рахунок коштів спеціального фонду проведено поточний ремонт на загальну суму 2 млн. 265,8 тис. грн. Виконання натуральних норм харчування станом на 1 жовтня 2007 року становить 117% від потреби. Планово ведеться заготівля картоплі та овочів, закупівля інвентарю зимового асортименту.
Також зазначено, що майже усі структурні підрозділи терцентрів, у тому числі й стаціонарні відділення, до роботи взимку 100-відсотково готові: проведені ремонтні роботи покрівлі будівель, тепломережі, опалювальної системі та утеплені віконні рами. На зимовий період стаціонарні відділення терцентрів забезпечені овочевими консервами, фруктовими соками, завезено вугілля, картопля та овочі.
В системі праці та соціального захисту населення Луганської облдержадміністрації функціонує 19 обласних стаціонарних установ на 3263 ліжко-місць. З них: 7 установ загального профілю на 955 ліжко-місць, 1 - обласний пансіонат для ветеранів війни і праці на 315 місць, 1 - Попаснянський обласний спеціальний будинок-інтернат на 181 місце, в установі утримуються 34 підопічних з місць позбавлення волі, які відбували покарання, 8 обласних психоневрологічних інтернатів на 1482 ліжко-місця, 2 - обласних дитячих будинки-інтернати на 330 ліжко-місць, обласне професійно-технічне училище - інтернат на 300 місць, Луганський обласний дитячий санаторний центр «Незабудка».
В обласних будинках-інтернатах проживають 1853 інваліди І і II групи, 196 дітей-інвалідів І і II групи та 255 інвалідів з дитинства, 191 дитина сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування, 552 ветерани Великої Вітчизняної війни, 43 - інваліди війни, 297 ветеранів праці.
Підопічні установ забезпечені всім необхідним для підтримки життєдіяльності, мають змогу отримувати цілодобово кваліфіковану медичну допомогу, раціональне чотириразове харчування (дитячі - п'ятиразове), оздоровчо-спортивні та культурно - масові заходи.
У 2007 році значно покращилося харчування підопічних, виконання натуральних норм харчування підопічних склало 100 відсотків від встановлених норм.
В Луганській області для забезпечення соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян у кожному місті та районі області функціонує територіальний центр соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян. У складі 34 територіальних центрів діють 35 відділень соціальної допомоги вдома, 25 відділень соціально-побутової та 27 соціально-медичної реабілітації, 6 стаціонарних установ для тимчасового и постійного проживання, 34 відділення щодо організації надання грошової та натуральної допомоги.
Станом на 1 вересня 2007 року в області виявлено і взято на облік 63,8 тис. одиноких непрацездатних громадян. З вищевказаної кількості одиноких непрацездатних громадян 23,4 тис. чол. потребують соціально-побутової допомоги. Для обслуговування цієї категорії громадян в області створено 34 територіальних центри соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян, в тому числі 17 - в сільській місцевості. 35 відділень соціальної допомоги вдома одиноким непрацездатним громадянам похилого віку і інвалідам функціонують в структурі територіальних центрів із загальною кількістю обслуговуємих 18,1 тис. чол., в тому числі в сільській місцевості - 6,6 тис.чол.
В структурі терцентрів діє 93 відділення, які щоденно надають соціальні послуги людям похилого віку. В тому числі: 25 відділень соціально-побутової реабілітації, в яких з початку року обслуговано 12 тис. чол., 27 відділень медико-соціальної реабілітації на 96 ліжко-місце (обслуговано 10,8 тис. чол.), 6 стаціонарних відділень на 187 ліжко-місце (обслуговано 381 чол.).
Крім цього, в структурі територіальних центрів діють 34 відділення організації надання грошової та натуральної адресної допомоги малозабезпеченим непрацездатним громадянам (обслуговувано 50,2 тис.чол.), 2 підсобних господарства-пасіка (обслуговувано 949 чол.).
Протягом року надано натуральної адресної допомоги 28,4 тисячам малозабезпечених громадян на суму 58,4 тис. грн. Для цієї категорії громадян надана і грошова допомога на суму 719,6 тис. грн.( 6,6 тис. чол.).
Головним управлінням праці та соціального захисту населення разом з управліннями праці та соціального захисту населення райдержадміністрацій і міськвиконкомів постійно здійснюється контроль щодо соціального захисту найвразливіших верств населення.
|