22 жовтня 2007, 15:23

Вживання дикорослих грибів може призвести до летальних наслідків.

За повідомленням Луганського обласного Центру здоров’я, станом на 15 жовтня поточного року в області отруїлося дикорослими грибами 15 чоловік (мм. Брянка - 1 чол., Луганськ – 2 чол., Стаханов – 6 чол., Первомайськ – 2 чол., Антрацитовський район – 1 чол., Славяносербський район – 2 чол., Станично-Луганський - 1 чол.), з них померли 3 людини: з м.Стаханова – 2 чол, Станично-Луганського району – 1.
Прес-служба МОЗ України повідомила, що у жовтні в Україні різко збільшилась кількість отруєнь дикорослими грибами. Станом на 15 жовтня 2007 року за неповними оперативними даними зареєстровано 196 випадків отруєнь неїстівними грибами, в тому числі 40 – серед дітей. Померло від отруєння 9 осіб, з них 2 дітей. Серед постраждалих в областях: Кіровоградській - 22 чол., Волинській - 16 чол. (померло 2, з них 1 дитина), Івано-Франківській - 13, Львівській - 14 (6 чол. померло, з них 1 дитина), Черкаській - по 14 чол., Чернівецькій - 11 чол., Чернігівській - 10 чол., м. Київ - 6 чол.
Як свідчать багаторічні спостереження фахівців, нерідко отруюються грибами й досвідчені грибники. Причому всі постраждалі з упевненістю твердять, що збирали їстівні гриби. Більшість отруєнь спричинені, як правило, вживанням пластинчатих отруйних грибів (найчастіше - бліда поганка, мухомори, несправжні опеньки, дощовики, шампіньйони), що помилково сприймаються за їстівні, та умовно-їстівних грибів (при розламуванні виділяють молочковий сік – дощовики, чорнильний гриб, сморчки та ін.) – внаслідок невмілої або неправильної їх кулінарної обробки. Переважно отруєння бувають випадковими й здебільшого мають “сімейний” або “товариський” характер, здебільшого потерпілі впевнені, що вживали їстівні гриби. Бувають випадки отруєнь і їстівними грибами, що є підставою вважати причинами місце збирання грибів, вік грибів тощо.
Симптоми захворювання розвиваються в діапазоні: від 30-ти хвилин - до 24-х годин. Отруєння грибами протікають набагато важче, перебіг захворювання ускладнює вживання алкогольних напоїв. Основною причиною смертних випадків є здебільшого пізнє звертання за медичною допомогою у медичні заклади.
Незважаючи на постійні публікації у ЗМІ оперативних даних щодо отруєнь грибами, тематичні сюжети та програми телебачення і радіо проблема отруєння дикорослими грибами залишається. Традиції споживання дикорослих грибів поєднуються з сьогоднішнім легковажним ставлення населення України до найдорожчого – життя свого й своїх близьких, а особливо - дітей. Основною причиною отруєнь здебільшого є те, що грибники не завжди знають ознаки їстівних грибів і не вміють розрізняти їх від неїстівних. Надзвичайну занепокоєність викликає отруєння грибами дітей, адже вживання грибів дітям до 8-ми років категорично протипоказане.
Вживання дикорослих грибів небезпечно для здоров’я і може призвести до летальних наслідків!