25 жовтня в Держархіві області відбулося розширене засідання колегії. У засіданні брали участь заступники голів райдержадміністрацій і міських голів, відповідальні за архівну справу, начальники архівних відділів місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, керівники трудових архівів, керівництво та співробітники Держархіву області. На колегії розглядалися питання щодо збереження національних архівних цінностей України, проблеми використання НАФ.
Відкриваючи засідання директор Держархіву області Микола Старовойтов відзначив, що у вересні поточного року в Києві на урочистостях до 90-річчя архівної системи України, трудовий колектив Держархіву Луганської області був визнаний кращим. За вагомий внесок в забезпечення розвитку архівної справи і плідну діяльність у формуванні, збереженні і популяризації історико-культурної спадщини українського народу колектив Державного архіву Луганської області нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України. «Вперше архівісти області за 82 роки існування отримали таку високу оцінку, це заслуга всіх архівістів Луганщини», - підкреслив Микола Старовойтов. Директор привітав всіх архівістів і подякував за працю.
Проаналізувавши хід виконання в архівних установах області розпорядження Президента України „Про невідкладні заходи щодо збереження національних архівних цінностей України”, Микола Старовойтов зазначив, що для забезпечення гарантованого збереження архівних цінностей і недопущення втрат документів НАФ в архівних відділах Новоайдарської, Перевальської, Попаснянської, Слов’яносербської і Старобільської райдержадміністрацій, трудовому архіві Слов’яносербського і Старобільського районів протягом 9 місяців поточного року встановлена пожежна сигналізація. Ця робота ще не проведена в архівних відділах Антрацитівської, Біловодської, Білокуракинської, Марківської райдержадміністрацій і містах Алчевськ, Антрацит та Красний Луч. Для забезпечення збереження документів необхідна відповідна штатна чисельність. Але на 45 архівних установ області за 9 місяців виділено 1,5 штатні одиниці. Ситуація забезпечення належних умов збереження документів загострюється тим, що з 2005 року порушена цілісність архівної системи області: ліквідовано 4 архівні відділи в Білокуракинському, Перевальському, Попаснянському, Станично-Луганському районах, їх начальники переведені на посаду головних спеціалістів, чим порушена реалізація державної політики у сфері архівної справи. На даний момент ситуація не змінилася в жодному районі.
«Задоволення інформаційних потреб суспільства і держави, реалізація конституційних прав людини і громадянина буде залишатися одним з пріоритетних завдань Держархіву», - підкреслив Микола Старовойтов. Він повідомив, що до 90-річчя архівної системи України був виданий буклет, в якому відображена історія і напрями діяльності Держархіву Луганської області. Він несе стислу, але змістовну інформацію про склад і зміст фондів архіву, яка буде цікава широким верствам населення і залучить до читальних залів нових дослідників. Крім цього, до 75-річчя Голодомору 1932-1933 років в Україні згідно Наказу Президента України від 28 березня поточного року Держархівом області проведена робота з підготовки до видання збірки документальних матеріалів «Голодомор 1932-1933 років на Луганщині». Співробітники архіву також входять до складу обласної колегії книги «Реабілітовані історією», «Книги Пам'яті України. Переможці» „Книги Скорботи”.
|