Як зазначив на брифінгу в облдержадміністрації начальник державної екологічної інспекції Анатолій Гацько, за 7 місяців, що працює Дерекоінспекція в Луганській області, проведено 281 перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства при розробці надр, з них 165 перевірок при видобуванні підземних вод. За порушення природоохоронного законодавства 216 посадових та фізичних осіб притягнуто до адмінвідповідальності на загальну суму 22,491 тис. грн. Пред’явлено 31 позов на загальну суму 89,282 тис. грн. Призупинено виробничу діяльність 10 об’єктів, з них 6 по підземним водам.
За словами Анатолія Гацько, Держекоінспекцією, Управлінням служби безпеки в Луганській області та теруправлінням Держгірпромнагляду проведені спільні перевірки дотримання природоохоронного законодавства при видобутку корисних копалин на території Перевальського, Антрацитівського, Лутугинського, Сватівського, Марківського, Старобільського районів. В ході проведення перевірок встановлені факти несанкціонованого видобутку корисних копалин. За самовільне користування надрами на 36 фізичних осіб накладено штрафні санкції на суму 3332 грн. "Нажаль, дуже часто неможливо встановити порушника, тому, що ніяких документів та техніки на місці немає, при наближенні оперативних груп особи, які ведуть розробки, кидають знаряддя видобутку та тікають”, – зауважив Анатолій Гацько.
За несанкціонований видобуток корисних копалин винесено рішення про призупинку видобутку: каменю пісковику - ТОВ «Луга Плюс», та вугілля - МПП «Промтранс». Роботи припинені.
При перевірці ДП “Шахта ім. Кірова” встановлено, що підприємство здійснює самовільне видобування кам’яного вугілля. До адмінвідповідальності притягнуто відповідальну посадову особу.
|