12 листопада 2007, 15:25

Понад три тисячі перевірок дотримання природоохоронного законодавства провела Держекоінспекція України в Луганській області з початку своєї діяльності.

Анатолій Гацько
За сім місяців діяльності державної екологічної інспекції України в Луганській області її працівники провели 2 тис. 919 перевірок дотримання природоохоронного законодавства. Про це повідомив на брифінгу в Луганській облдержадміністрації начальник Державної екологічної інспекції в Луганській області Анатолій Гацько. За порушення природоохоронного законодавства 4 тис.15 посадових та фізичних осіб притягнуто до адмінвідповідальності на загальну суму 350 тис. грн. Прийнято 11 рішень про тимчасову при зупинку діяльності 70 підприємств. За словами Анатолія Гацька, з 90 підприємств, призупинених у ІІІ кварталі, лише одно підприємство вирішило через суд оскаржити рішення Держекоінспекції. За підсумками 9 місяців інспекцією направлено до правоохоронних органів 27 матеріалів перевірок, по 6 з них вже запроваджені кримінальні справи.
В ході брифінгу Анатолій Гацько зазначив повне порозуміння на взаємодію з Луганською облдержадміністрацією та обласною радою. За його словами, на організацію роботи Держекоінспекції в обласного бюджету були виділені кошти для оснащення служби необхідним транспортом та оргтехнікою. Також вирішено питання щодо придбання окремої будівлі під новий Будинок природи, в якому зможуть розмістися та налагодити більш ефективну працю усі служби, пов’язані з природоохоронною діяльністю. Анатолій Гацько також повідомив, що регіональна Держекоінспекція на сьогодні повністю укомплектована кадрами. При цьому до її працівників ставиться вимога наявності обов’язкової професійної освяти природоохоронного профілю.
Під час брифінгу Аналій Гацько виділив основні напрямки діяльності своєї служби. Серед них природоохоронні заходи щодо використання земель, виявлення несанкціонованих копалень, а також проблема боротьби з засміченням територій і поводження з відходами. На цей час перевірено 1235 підприємств та організацій, за виявлені порушення до адмінвідповідальності притягнуто 1341 посадових осіб на загальну суму 131 тис. грн. Винесено 18 рішень про призупинку виробничої діяльності, пов’язаної з розміщенням відходів. За результатами перевірок місцевих органів влади до адмінвідповідальності притягнуто 63 посадові особи, серед яких заступники голів Cтаханівської, Кіровської, Брянківської міськрад, а також заступник голови Новоайдарської РДА та інші на загальну суму 5 тис. грн. Окрім цього за засмічення земель побутовими відходами пред’явлені претензії на загальну суму 32 тис. грн.
За словами Анатолія Гацько, проведено перевірку 27 полігонів ТПВ, за результатами яких до амін відповідальності притягнуто 26 посадових осіб, а також призупинено діяльність 4 полігонів.
Під час перевірки 392 підприємств щодо додержання вимог природоохоронного законодавства в частині контролю за охороною водних об’єктів, до адмінвідповідальності притягнуто 320 посадових осіб на загальну суму 37 тис грн. Нараховані збитки на загальну суму 143 тис. грн., винесено 18 рішень про призупинення експлуатації водозабірних свердловин та очисних споруд. Передано 5 матеріалів до правоохоронних органів.
Разом з тим, Анатолій Гацько підкреслив, що кардинальне вирішення проблеми несанкціонованих смітників він бачить через встановлення особистої адміністративної відповідальності за їх наявність перших керівників територій міст та районів.