14 листопада 2007, 09:50

Держекоінспекцією виявлено порушення з використання природно-заповідного фонду Луганщини.

З метою контролю за охороною, використанням та відтворенням природно-заповідного фонду, Держекоінспекцією України в Луганській області за 7 місяців поточного року проведено 18 перевірок. Як повідомив начальник Державної екологічної інспекції в Луганській області Анатолій Гацько, за виявленими фактами за виявленими порушеннями природоохоронного законодавства складено 14 протоколів, з яких 10 передано для розгляду у судові органи, до адміністративної відповідальності притягнуто 4 особи.
Так, при проведенні перевірки дотримання природоохоронного законодавства на території природно-заповідного фонду ландшафтного заказника місцевого значення „Краснянське водосховище” встановлений факт порушення поверхневого земельного покриву, риття траншеї, котловану в водоохоронній зоні водосховища, відсипка дороги, випалювання комишу, завіз та розташування піску в водоохоронній зоні водосховища. В ході перевірки встановити осіб, які вчинили протизаконні дії, не вдалося. Проте встановлено, що вони вчинили ландшафтному заказнику шкоду на загальну суму 211 тис. 887 грн. Матеріали по факту порушення природоохоронного законодавства на території ПЗФ надіслано до Прокуратури Краснодонського району. Зі слів голів рад всі вище перераховані дії вчинило підприємство СГ “Краснодон-Агро”. Підприємство викликано до інспекції для розгляду справи.
Також було здійснено перевірки об’єктів ПЗФ: Державний ботанічний пам’ятник природи місцевого значення “Дубовий гай”, заповідне урочище “Біляєвське”, іхтіологічний заказник “Донецький”, Заповідне урочище “Вільшина”, Заповідне урочище “Сіточне”, Заповідне урочище “Білоусова садка”, парк – пам’ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення “Парк Дружби”, гідрологічна пам’ятка природи місцевого значення “Чеховська криниця”, ландшафтний заказник місцевого значення “Бокове - Платове” та інші. Було виявлено несанкціоноване розміщення побутових відходів, виявлені залишки вогнищ, минулорічний сухостій, відсутність інформаційних знаків та багато іншого, винних осіб було притягнуто до адміністративної відповідальності.
Також екоінспекцією проведено 73 рейдових перевірок по боротьбі з браконьєрством. Складено 91 протокол про адмінправопорушення, притягнуто до адміністративної відповідальності 94 осіб (з урахуванням протоколів, складених громадськими інспекторами), накладено штрафів на суму 6,630 грн.