14 листопада в Луганську пройшло засідання колегії управління культури і туризму облдержадміністрації, в якому взяли участь заступник голови облдержадміністрації Володимир Заблоцький, депутати облради, заступники міських голів та голів райдержадміністрацій, начальники відділів та управлінь культури міськрад та райдержадміністрацій, завідуючі міських та районних будинків культури.
Члени колегії розглянули стан діяльності та збереження закладів культури у сільській місцевості, їх роботу в осінньо-зимовий період, а також хід підготовки до проведення обласного фестивалю-конкурсу художньої самодіяльності «Луганщина - світанок України».
Під час засідання було зазначено, що в області вдалося зберегти діючу мережу закладів культури на селі, що на сьогодні складається з 385 клубних закладів, 373 бібліотек та 7 шкіл естетичного виховання. Щороку послугами сільських бібліотек користується понад 165,4 тис. читачів, в тому числі 73,7 тис. з них – діти. На базі сільських клубних установ сьогодні працює 1158 колективів художньої самодіяльності, 527 аматорських об’єднань за інтересами. У середньому, кожного року сільськими закладами культури області проводиться близько 30 тисяч культурно-масових заходів, які відвідують понад 1,5 мільйони чоловік.
Проте слабкою залишається матеріально-технічна база закладів культури на селі: більше половини від загального числа приміщень культури роками не опалюються, капітального ремонту потребують близько 70 відсотків сільських клубів та книгозбірень; бібліотечні фонди більш як на 80 відсотків укомплектовані застарілою та зношеною літературою. Клубні заклади та школи естетичного виховання гостро відчувають брак необхідного устаткування, техніки, сценічних костюмів, музичних інструментів, більша частина наявного устаткування підлягає списанню. Нагальною проблемою є недостатнє кадрове забезпечення закладів культури на селі молодими спеціалістами – випускниками учбових закладів культури і мистецтв.
З метою усунення недоліків, збереження і розвитку мережі закладів культури на селі, розвитку культури та духовності підростаючого покоління члени колегії відзначили, що міськвиконкоми та райдержадміністрації мають виконувати основні положення стратегії «Розвиток села Луганської області на 2007-2015 роки», вжити заходи щодо покращення матеріально-технічного забезпечення закладів культури на селі, не допустити закриття та ліквідації сільських бібліотек. Під контролем має бути стан техніки безпеки та підготовки закладів культури до роботи в осінньо-зимовий період. Також необхідно створювати на місцях умови, які б забезпечили залучення нових кадрів для роботи в сільських закладах культури, сприяти отриманню працівниками закладів культури базової та вищої фахової освіти.
Крім цього, управління культури і туризму облдержадміністрації має намір вийти з пропозицією до Луганської обласної ради про заснування обласного гранту на конкурс кращого закладу культури на селі „Заклад культури XXI століття – центр місцевої громади”.
|