19 листопада 2007, 13:30

Багатонаправлену роботу з вивчення історії Голодомору на території Луганщини координує обласна влада. – Руслан Фурсенко.

„Наша спільна задача – встановити історичну правду про страшні роки Голодомору та віддати данину пам’яті тим, хто це пережив, – заявив начальник управління з питань внутрішньої політики Луганської облдержадміністрації Руслан Фурсенко на брифінгу в облдержадміністрації.
Він нагадав, що за Указом Президента України у 2007-2008 роки відзначається 75 років від Голодомору 1932-1933 років. З цього приводу на Луганщині ведеться активна робота щодо дослідження історичних фактів, збирання свідчень, документальних пам’яток, вшанування пам’яті жертв та постраждалих від Голодомору. Координує роботу обласна державна адміністрація. У квітні 2007 року розпорядженням голови облдержадміністрації Олександра Антипова було створено Координаційну раду з підготовки заходів у зв’язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні, затверджено склад Координаційної ради з підготовки заходів у зв’язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні. Очолює Координаційну раду голова облдержадміністрації Олександр Антіпов. До складу Координаційної ради увійшли заступники голови облдержадміністрації, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, активісти Луганської обласної філії Асоціації дослідників Голодоморів в Україні, співробітники обласного краєзнавчого музею, викладачі Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка.
За словами Руслана Фурсенко, організовано роботу із створення списків мешканців регіонів, які постраждали від Голодомору 1932-1933 років в Україні. По області діють 156 дослідницькі групи з виявлення жертв Голодомору, до складу яких входять 712 дослідників. Кількість встановлених жертв Голодомору 1932-1933 років в області складає 16 тис. 748 осіб.
„Управлінням з питань внутрішньої політики облдержадміністрації здійснюється постійний контроль за виконанням Указу Президента України, налагоджена конструктивна співпраця у цьому напрямку з міськвиконкоми, райдержадміністраціями та структурними підрозділами облдержадміністрації”, – заявив Руслан Фурсенко.
Під час брифінгу він також розповів журналістам про підготовку до проведення в Луганській області обласних заходів до Дня пам’яті жертв голодоморів, який відбудеться 24 листопада.  Як зазначив Руслан Фурсенко, у кожному районі та селі, де є масові братські поховання жертв Голодомору, планується встановити пам’ятні хрести. В основному це північні та північно-західні райони Луганщини – сільськогосподарська Слобожанщина. В обласному центрі пам’ятний знак жертвам Голодоморів вже встановлено. На урочистій церемонії у березні 2007 року був присутній президент України Віктор Ющенко. 24 листопада саме біля цього знаку у сквері Пам’яті в центрі Луганська відбудеться обласний мітинг-реквієм, присвячений Дню пам’яті жертв голодоморів.