Сьогодні на ВАТ «Алчевський металургійний комбінат» за участю Президента України Віктора Ющенка введено в дію першу чергу нового киснево-конвертерного цеху для виробництва сталі. Для підприємства ця подія означає початок нового етапу в історії розвитку – перехід від застарілого мартенівського способу виробництва сталі до сучасного конвертерного. При проектуванні і будівництві цеху враховані найсучасніші і прогресивніші напрацювання в галузі металургії, всі технологічні процеси автоматизовані, комплексно вирішені питання екології.
У склад комплексу киснево-конвертерного цеху потужністю 5,5-6 млн. тонн сталі на рік входять два конвертери місткістю по 300 тонн і вся необхідна інфраструктура: відділення переливу і десульфурації чавуну, проліт перестановки шлакових чаш, відділення перевантаження та зважування металобрухту, відділення сипучих матеріалів і феросплавів, комплекс газоочисних споруд.
Будівництво першої черги комплексу киснево-конвертерного цеху потужністю 2,5-3 млн. тонн сталі на рік здійснено в найкоротші строки – 18 місяців з моменту установки першої колони. Вартість нового цеху складає 5 млрд. грн.
Другу чергу комплексу, яка включає в себе ще один 300-тонний конвертер з необхідною інфраструктурою, планується ввести в II кварталі 2008 року.
Крім високої продуктивності застосування конвертерного способу виробництва понизить енерго- і матеріаломісткість виробництва. Передові технології і системи контролю гарантують виробництво сталі з високими показниками якості. Комплекс газоочисних споруд дозволить вбирати шкідливі викиди на всіх етапах технологічного ланцюжка і понизити рівень викидів до 30 мг на куб. м і нижче. Введення даного комплексу з подальшим поетапним закриттям мартенівських печей сприятливо позначиться на навколишньому середовищі регіону. Викиди в атмосферу на одиницю продукції, що випускається, знизяться як мінімум в 4 рази і відповідатимуть високим вимогам європейських норм охорони навколишнього середовища.
ВАТ «Алчевській металургійний комбінат» - одне зі старіших металургійних підприємств СНД. У 2007 році ВАТ «АМК» відсвяткував 111-у річницю з дня створення. На сьогодні на підприємстві працює 18 тисяч чоловік. В результаті впровадження програми реконструкції АМК стає одним з найсучасніших заводів Європи. Основним акціонером і керуючим компанією АМК є Корпорація «Індустріальний Союз Донбасу» - одна з найбільших металургійних компаній регіону Центральної і Східної Європи.
|