Як зазначив в Алчевську голова Луганської облдержадміністрації Олександр Антіпов під час наради з проблем енергозбереження, Алчевський меткомбінат є лідером у впровадженні енергозберігаючих технологій на Луганщині. Поточного року на металургійному комбінаті, за рахунок використання замість природного газу коксодоменної суміші, заощаджено 15 млн. кубометрів природного газу на суму більше ніж 10 млн. грн. Пуск в експлуатацію кисневого конвертера дасть можливість вивести з експлуатації енергоємні мартенівські печі. Внаслідок цього підприємство щорічно заощадить більше 60 млн. кубометрів газу. Взагалі за рахунок реалізації комплексу енергозберігаючих заходів, на комбінаті в поточному році передбачається заощадити 53 млн. кубометрів природного газу, а в 2008 –165, що складе відповідно 10 і 31% від середньорічного споживання.
„У цьому є розуміння проблеми з боку керівництва корпорації «Індустріальний Союз Донбасу» та їх партнерів – зарубіжних компаній, які довели обсяги інвестицій на цілі енергозбереження, тільки в цьому році, майже до 1,5 млрд. гривень”, − зазначив губернатор Луганщини.
Одним із найбільших споживачів газу у Луганській області є закрите акціонерне товариство «Сєверодонецьке об'єднання «Азот». Воно щорічно використовує більше 35% всього природного газу, спожитого в регіоні, з якого 90% використовується в технологічному процесі, як сировина. Цього року на «Сєверодонецькому об'єднанні «Азот», використовуючи відкидний газ, заощаджено 24 тис. тонн умовного палива на суму більше 22 млн. грн. Підприємством вживаються заходи для беззбиткової роботи, але підвищення середньої ціни газу, яка у поточному році зросла на 30%, спричинило збільшення собівартості продукції (щомісячно понад 30 млн. грн.), в тому числі за рахунок застосування цільової надбавки до тарифу на газ у розмірі 2% – майже 2 млн. грн. Це привело до подорожчання мінеральних добрив, зниження їх конкурентоспроможності, істотно гальмує впровадження у виробництво намічених заходів з енергозбереження. Прийнята в 2006 року постанова Кабінету Міністрів України, якою встановлено розмір цільової надбавки для підприємств хімічної промисловості, що використовують природний газ як сировину, у розмірі 0,01%, діє реально лише з 1 листопада до кінця поточного року.
|