Питання щодо забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціального призначення та громадського транспорту в Луганській області розглянуто сьогодні на апаратній нараді, яку провів перший заступник голови облдержадміністрації Юрій Ареф’єв.
«В Луганській області мешкають понад 110 тисяч інвалідів. Всі вони мають право на рівні можливості пересування та вільний доступ до об’єктів соціальної інфраструктури, тому для цих людей необхідно створювати сприятливі умови життєдіяльності, щоб забезпечити це право», - підкреслив Юрій Ареф’єв, звертаючись до міських голів, голів райдержадміністрацій, керівників структурних підрозділів облдержадміністрації.
За словами заступника начальника управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Василя Поречного, для пристосування об’єктів до потреб інвалідів використано 5 тис. грн. з бюджету тільки Свердловської міськради.
Проведено 410 перевірок введених в експлуатацію об’єктів щодо їх доступності для інвалідів, виявлено 90 порушень в містах Красний Луч, Рубіжне, Свердловськ, Северодонецк, в Білокуракінському, Кременському , Лутугинському, Станично-Луганському районах. На цей час порушення усунені.
Як повідомив Василь Поречний, головними архітекторами міст і районів області надано 820 архітектурно-планувальних завдань на проектування об’єктів будівництва, на яких необхідно передбачити заходи щодо доступності інвалідів до цих об’єктів. При проведенні комплексної державної експертизи проектів будівництва перевірялось дотримання нормативних вимог та архітектурно-планувальних завдань зі створення умов доступності інвалідів. Виявлено 82 порушення цих вимог, які були усунені при коригуванні робочих проектів.
Згідно з розпорядженням голови Луганської облдержадміністрації в області створений і працює обласний комітет забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури. Такі ж комітети доступності створені в містах обласного значення та районах області. Юрій Ареф’єв заявив, що ці комітети мають працювати максимально активно. Він доручив вжити термінових невідкладних заходів щодо реалізації Програми доступності інвалідів до усіх об'єктів соціальної сфери, адмінбудівель та транспортної інфраструктури. Також Юрій Ареф’єв дав доручення посилити контроль на дотримання вимог законодавства щодо доступності інвалідів при узгодженні проектної документації, наданні комплексного експертного висновку, дозволу на проведення будівельних робіт, а також при будівництві та прийнятті об'єктів в експлуатацію.