03 грудня 2007, 12:00

Обладнання пандусами потребують 807 об’єктів соціальної інфраструктури Луганської області.

Як повідомив сьогодні на апаратній нараді заступник начальника управління містобудування та архітектури Луганської облдержадміністрації Василь Поречний, в Луганській області більше двох тисяч закладів влади, освіти, охорони здоров’я, культури, пенсійного захисту. З них пандусами обладнано 421 об’єкт, 807 потребують обладнання. 991 об’єкт не потребує обладнання або пандуси неможливо збудувати з технічних умов. У зв’язку з цим Василь Поречний вважає, що такі об’єкти необхідно забезпечувати кнопками виклику обслуговуючого персоналу.
З 29 центрів зайнятості пандусами обладнані 24, кнопками виклику обслуговуючого персоналу - 5. Із 198 культових споруд області, пандусами обладнано 64 або 32%.
Незадовільний стан в облаштуванні будинків у містах Луганськ, Первомайськ, Ровеньки, Красний Луч (дані взагалі відсутні), Біловодському, Білокуракінському (дані взагалі відсутні), Краснодонському, Попаснянському, Сватівському, Станично-Луганському районах.
За словами Василя Поречного, в області працюють 140 автобусів “Богдан”, які мають місце для інвалідного візка. Проте спеціально обладнаних транспортних засобів для безперешкодного користування ними особами з обмеженими фізичними можливостями на маршрутах загального користування в області немає.
Для забезпечення вільного доступу до салонів автобусів та тролейбусів людей на інвалідних візках проведено переобладнання 367 автобусів та 65 тролейбусів шляхом демонтажу центральних поручнів середніх та задніх дверей, прибрані сидіння за задніх площадках. У Луганську працює мікроавтобус “Газель” обладнаний спеціальним підйомником. В Алчевську придбані 3 тролейбуси, які мають спеціальне обладнання для зручності інвалідів.
На всіх без виключення залізничних вокзалах області створена можливість доступу інвалідів до вокзальних приміщень та потягів. Обслуговування інвалідів в “Міжнародному аеропорті Луганськ” здійснюється на першому поверсі аеровокзалу. Доставка інвалідів до повітряних суден здійснюється спецавтотранспортом.
14 автостанцій обладнано в’їздними пандусами, 10 – пандусів не потребують через відсутність сходинок та порогів, ще на 6–ти автостанціях облаштування пандусами з поручнями планується виконати до кінця цього року.  
На апаратній нараді перший заступник голови Луганської облдержадміністрації Юрій Ареф’єв доручив керівникам міст та районів області при формуванні місцевих бюджетів на 2008 рік передбачити кошти на переобладнання об'єктів до потреб інвалідів і кошти на будівництво житла для інвалідів, закупівлю спеціального громадського транспорту або відповідного обладнання існуючих транспортних засобів. При проведенні конкурсів на перевезення пасажирів на міських та приміських маршрутах загального користування Юрій Ареф’єв переконаний, що необхідно надавати перемогу тим перевізникам, автобуси яких пристосовані для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями. Крім цього, перший заступник губернатора доручив протягом наступного року облаштувати пішохідно-дорожню мережу населених пунктів пониженими  бордюрами, забезпечити об'єкти соціально-культурного, громадсько-торговельного та адміністративного призначення спеціальними пристроями для зручного та безпечного переміщення інвалідів та інших маломобільних груп населення.