07 грудня 2007, 13:35

Транскордонне співробітництво є потребою часу. − Володимир Кривуля.

Володимир Кривуля
„В сучасних умовах розвиток транскордонного співробітництва є потребою часу”, - зазначив заступник голови Луганської облдержадміністрації Володимир Кривуля, відкриваючи засідання „круглого столу” з обговорення проекту Програми транскордонного співробітництва Луганщини. За словами Володимира Кривулі, в основі транскордонної співпраці лежить намагання створити якісні умови мешкання населення по обидва боки кордону, ліквідувати ознаки периферійності, наявності екстенсивних функцій кордону, забезпечити необхідну свободу людини, закласти основу для створення локального життєвого простору, який може трактуватися як самобутня багатофункціональна територія.
Заступник губернатора зазначив, що Луганська область має всі підстави скористатися вигідним економіко-географічним положенням для підвищення якості життя мешканців прикордоння. Тому що вона має спільні кордони із трьома областями Російської Федерації (Ростовською, Воронезькою та Бєлгородською) довжиною 776 км, у тому числі 450 км із Ростовською областю. „Кроком до реалізації даних можливостей, одним із найбільш перспективних та невикористаних ресурсів розвитку є розробка Програми транскордонного співробітництва”, − вважає Володимир Кривуля.
Проект Програми транскордонного співробітництва Луганської області на 2008-2015 роки за замовленням Луганської облдержадміністрації розробив ДУ НДІ соціально-трудових відносин Мінпраці України (м. Луганськ) за участю фахівців з прикордонних з Луганщиною територій РФ.
На думку заступника губернатора Луганщини, проведення „круглого” столу з питання транскордонного співробітництва дозволить активізувати використання можливостей, а також облаштування наявного кордону, спільного використання природних ресурсів і, відповідно, спільного вирішення проблем економічної безпеки, більш широкого взаємного спілкування населення сусідніх держав та особистих зв'язків людей, значно вищого навантаження на інфраструктуру (шляхи, зв'язок, сфера обслуговування, пришляхова інфраструктуру тощо).
Як зазначено в ході „круглого столу”, одним із перспективних напрямів співробітництва сусідніх Луганської і Ростовської областей є реалізація концепції прикордонного комплексу на базі міжнародної автотраси та логістичного центру, який створюється у м. Гукові. Там розміщено сучасний міжнародний пропускний пункт та залізнична станція. Луганська область зацікавлена в активному налагодженні логістичних зв'язків та створенні багатопрофільних комплексів і обслуговуючих інфраструктур. Поняття "логістика" передбачає використання різноманітних форм транспортного і складського забезпечення, в першу чергу для ефективної економічної діяльності. Українська сторона надзвичайно зацікавлена в реалізації завдань логістичної ініціативи мерії міста Гуково і концепції «Логопарк Гуково». При цьому важливо використати досвід як російських, так і вітчизняних структур. Перспективним заходом може бути будівництво транспортного терміналу типу "Логопарк Гуково" у межах м.Луганська або м. Молодогвардійська Краснодонського району.