За 11 місяців поточного року підприємствами Луганщини заявлено до відшкодування 1 млрд. 849 млн. грн. ПДВ. Як повідомляє Державна податкова адміністрація в Луганській області, така ситуація в регіоні склалася у зв’язку зі зростанням майже в 1,4 рази експортних операцій підприємствами-товаровиробниками. 95% заявленої суми формується підприємствами, які здійснюють експортні операції, 24% належать виробникам коксу та продуктів нафтопереробки, 36% – підприємствам металургії, 14 – хімічної галузі, 7 – машинобудування. Питома вага бюджетного відшкодування суб'єктам господарювання, які здійснюють торгівлю та посередницькі послуги, складає лише 10%.
Для контролю за ситуацією податковою службою області запроваджено моніторинг декларування значних сум відшкодування податку на додану вартість (понад 1 млн. грн.), починаючи від моменту подання відповідної декларації. Так, з початку року до підрозділів аудиту юридичних осіб від суб’єктів господарювання надійшла тисяча 80 декларацій на суму 1 млрд. 866 млн. грн. В результаті перевірок зменшено на 170 млн. грн. безпідставно заявленого до бюджетного відшкодування податку на додану вартість. Аналіз порушень виявив, що приблизно п'ята їх частина припадає на суб'єктів господарювання, які перебувають на обліку в податковій менше року. Майже 20% порушень приходиться на порушення у частині правомірності формування податкового кредиту та податкових зобов'язань. 60% – стосується порядку формування оплати податкового кредиту попереднього податкового періоду.
Сьогодні підрозділи аудиту юридичних осіб працюють над створенням «Карти руху товарно-матеріальних цінностей». З метою упередження фактів відшкодування безпідставно заявлених сум ПДВ перед ними поставлено завдання здійснити всебічний аналіз пересування товарів, який наочно продемонструє всю ситуацію в регіоні. В цій карті буде відображено інформацію щодо пересування товарів із зазначенням виду транспорту: залізничного, водного, або автомобільного. Карта також міститиме інформацію щодо поетапного відображення транспортування по ланцюгу постачання. Якщо товар йде на експорт, зазначається інформація щодо покупців та отримувачів вантажів із визначенням кінцевих пунктів призначення, виду транспортування, пунктів митниці та перетину кордону. Крім того, вказується наявність складських приміщень (адреси, загальні площі). Якщо деякі операції викликатимуть сумніви, вони будуть направлятися до підрозділів податкової міліції для відпрацювання.
|