21 грудня 2007, 12:37

Перспективам розвитку молочного скотарства на Луганщині присвячено засідання Ради регіонів області.

Засідання Ради регіонів Луганщини відбулося сьогодні в Старобільському районі. В ній взяли участь голова Луганської облдержадміністрації Олександр Антіпов, заступник голови обласної ради Євген Харін, а також керівники міст та районів області, структурних підрозділів облдержадміністрації. Головною темою засідання ради регіонів стала перспектива розвитку молочного скотарства в Луганській області. 
За програмою учасники ради регіонів відвідали молочний пункт у с. Петровське Старобільського району та ознайомилися з особливостями його роботи. Після цього відвідали ЗАТ «Старобільський завод замінювача цільного молока», де вони ознайомилися з роботою цехів з виробництва цільно-молочної продукції, сухого знежиреного молока та тваринного масла, продегустували продукцію підприємства.
Під час засідання ради регіонів заступник голови облдержадміністрації Олександр Ольшанський доповів про роботу органів виконавчої влади і місцевого самоврядування з підтримки виробництва молока в індивідуальному секторі. Також члени ради регіонів розглянули проблеми роботи житлово-комунального господарства області у зимовий період і шляхи їх вирішення та порадилися щодо підготовки до ювілею Луганщини: у 2008 році відзначатиметься 70-річчя створення Луганської області.
Як зазначив Олександр Ольшанський, на Луганщині цього року розроблена і вже діє регіональна програма розвитку тваринництва на 2007-2009 роки з урахуванням залучення коштів з обласного бюджету. У 2007 році на її реалізацію виділено 3,4 млн. грн. На сьогодні в ній беруть участь тільки 6 агрогосподарств з 6 районів області. Введений в експлуатацію Деркульський молочний комплекс в Біловодському районі на 1100 корів. Завершується будівництво таких комплексів в агрофірмі „Привілля” Троїцького району та с. Денцівка Новопсковського району. Завдяки цим підприємствам вділося припинити масове вирізання маточного поголів’я. У 2008 році за регіональною програмою планується освоїти 4,4 млн. грн. При цьому планується розширити коло господарств по районах області, які будуть брати участь у реалізації програми, направленої на розвиток тваринництва в регіоні, особливо молочного скотарства.
Щодо підтримки молочного скотарства в приватному секторі Олександр Ольшанський зазначив, що в роботі з господарствами населення на сьогодні немає системного підходу і дієвої підтримки. Обсяг валової продукції з початку року зменшився на 2,7%, і це при тому, що вони залишаються основними виробниками молока в області: їх питома вага в загальному обсязі виробництва становить 83% і в чисельності корів – 72%. Для стимуляції розвитку цього сектора Олександр Ольшанський вважає за необхідне вирішити проблеми закупівлі молока у населення через створення мережі обладнаних заготівельних пунктів. Вони створять конкуренцію молокозаводам з сусідніх областей, забезпечать покращення якості молока і зростання закупівельної ціни. „Це дозволить підвищити рівень доходу селян, зацікавленість населення займатися скотарством, адже будівництво крупних комплексів буде зосереджено тільки в 2-3 населених пунктах кожного району, а решта території розвиватиметься за рахунок індивідуального сектора”, − зазначив Олександр Ольшанський.  
Потім на базі створених молокоприймальних пунктів передбачається створити кооперативи з надання послуг населенню щодо заготівлі кормів. В структуру цих кооперативів входитимуть підрозділи по штучному заплідненню маткового поголів'я, ветеринарного обслуговування тварин.
За словами заступника губернатора, одним з головних аргументів необхідності створення заготпунктів є те, що при вступі України до ВТО молоко, вироблене в приватному секторі, на промислову переробку прийматися не буде, а для внутрішнього ринку його використовувати дозволяється тільки за умови, що воно буде заготовлено виключно через мережу заготівельних пунктів, оснащених необхідним технологічним устаткуванням. Ця вимога передбачена і в галузевій програмі розвитку молочного скотарства України до 2015 року.