21 грудня 2007, 15:00

Необхідно вжити комплекс заходів, щоб обсяги виробництва молока зростали і ціни на молокопродукти стали прийнятними для населення області. − Олександр Антіпов.

„В найкоротший час необхідно вжити комплекс заходів, щоб обсяги виробництва молока зростали і ціни на молокопродукти стали прийнятними для населення області”, − заявив голова Луганської облдержадміністрації Олександр Антіпов на засіданні Ради регіонів з питання розвитку молочного скотарства в області.
За словами Олександра Антіпова, необхідність розгляду питання про підтримку молочного скотарства в особистих селянських господарствах викликана погіршенням ситуації в цьому секторі виробництва. Сьогодні в сільській місцевості проживає 318,8 тисяч чоловік, а молочним скотарством займається тільки 40 тисяч сільських сімей. „Ситуація погіршується ще і тим, що наші молокопереробні підприємства до теперішнього часу недостатньо технологічно оснащені, тому частина молока вивозиться за межі молокозаводами сусідніх областей”, − зазначив губернатор.
Він підкреслив, що в аграрному секторі на сьогодні немає більш важливої задачі, ніж стабілізація галузі молочного скотарства. Тому в державній цільовій програмі розвитку Українського села до 2015 року і аналогічній обласній програмі – молочне скотарство визначено пріоритетним напрямом в розвитку тваринництва. Молочний бізнес поступово стає інвестиційно привабливим. „Задача органів влади забезпечити виконання намічених заходів з тим, щоб, починаючи з 2008 року, кардинально змінити ситуацію в галузі, − зазначив голова облдержадміністрації. − Тим більше що складаються сприятливі умови в ціновій політиці на ринку молочної сировини, а також очікується збільшення обсягів державної підтримки крупнотоварних господарств”.
В ході засідання ради регіонів губернатор Олександр Антіпов зобов’язав керівників сільськогосподарських районів Луганщини не пізніше ІІІ  декади січня дати пропозиції кількості створюваних молокопунктов, місця їх розташування, обсягів заготовлюваної сировини та потреб, джерел фінансування − всього, що необхідно для організації сучасного, серйозного, масштабного проекту. На думку губернатора, особливу увагу треба приділити забезпеченню населення кормами для худоби.
Він також зауважив, що для здійснення запропонованого проекту в кожному районі необхідно застосувати досвід Старобільського району з плідної співпраці з обласним Фондом підтримки індивідуального житлового будівництва на селі. Тому пропонується в першочерговому порядку підготувати пропозиції для розгляду на сесії обласної ради питання про виділення вказаному фонду додаткових коштів з обласного бюджету.