10 січня 2008, 12:38

На 62% обладнані пандусами заклади охорони здоров’я Луганської області.

Сьогодні заступник голови Луганської облдержадміністрації Юрій Хунов провів чергове засідання обласного комітету доступності осіб з обмеженими фізичними можливостями до об’єктів соціальної та транспортної інфраструктури. Учасники засідання розглянули хід виконання в системі охорони здоров'я області указів Президента України і постанов Кабінету Міністрів з питань забезпечення життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями.
Начальник Головного управління охорони здоров'я Луганської облдержадміністрації Анатолій Висоцький відзначив з жовтня 2007 року значну активізацію роботи із забезпечення доступності маломобільних груп населення до медичних закладів. За його словами, станом на 1 січня 2008 року з 421 будівлі лікувально-профілактичних закладів області 131 мають вільний доступ інвалідів без облаштування пандусами; 128 будівель облаштовано відповідно до будівельних норм. В цілому відсоток оснащення закладів охорони здоров'я Луганської області пандусами складає 62%, робота щодо обладнання ними усіх лікарень триває.
Анатолій Висоцький повідомив, що в лікувальних закладах на видних місцях зроблені інформаційні вивіски-табло з додатковим освітленням, знаки і напрями для пересування даної категорії хворих, дзвінки, визначені місця стоянки транспорту інвалідів. На перших поверхах лікувальних установ в окремих кабінетах організований прийом інвалідів. Окрім цього, призначені медичні працівники, відповідальні за організацію прийому інвалідів і їх супровід в лікарнях.
Впродовж ряду років в області проводиться робота з протезування слабочуючих людей слуховими апаратами. У 2006 році слухові апарати отримало 786 чоловік дорослого населення і 37 дітей, в 2007 – відповідно 357 і 105. Потреба в слухових апаратах станом на 1 січня 2008 року складає більше 2,5 тис. одиниць. Анатолій Висоцький зазначив, що заявка Луганської області на поставку слухових апаратів в 2008 році направлена в Міністерство охорони здоров'я України. Він також повідомив, що у 2007 році згідно наказу Головного управління охорони здоров'я облдержадміністрації на базі обласного госпіталю ветеранів війни і Луганського протезного заводу організовані два ВКК з метою безперешкодного і своєчасного протезування інвалідів.
Заступник губернатора Юрій Хунов вважає, що питання пільгового протезування повинно враховуватися при формуванні бюджетів різних рівнів. Він також відзначив, що необхідно продовжувати створювати умови для зручного пересування осіб з обмеженими фізичними можливостями усередині лікувальних установ, щоб в кожній лікарні для інвалідів діяли спеціалізовані палати.
В даний час, за словами Юрія Хунова, в містах і районах області шістьма робочими групами спільно з членами обласного комітету доступності проводяться перевірки на предмет безперешкодного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями до об'єктів житлового і громадського призначення. Особливу увагу Юрій Хунов попросив звернути на місця і умови проживання людей з порушеннями опорно-рухового апарату. Також він доручив строго дотримуватися термінів виконання запланованих заходів щодо створення для осіб з обмеженими фізичними можливостями сприятливих умов життєдіяльності.