Нафтохімічне забруднення навколишнього природного середовища є одним з найбільш поширених і небезпечних. Відпрацьовані технічні мастила, являючись високотоксичними матеріалами, підлягають переробці як вторинна сировина. Разом з тим, за даними Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Луганській області, щороку на територію Луганщини надходить близько 20-25 тис. тонн нових технічних мастил, а використовується, переробляється чи утилізується тільки 10-12 тис. тонн. Поза сферою державного контролю залишається понад 8-15 тис. тонн техмастил.
З метою попередження забруднення довкілля відпрацьованими техмастилами та покращення поводження з ними на території області голова Луганської облдержадміністрації Олександр Антіпов своїм розпорядженням затвердив заходи щодо покращення поводження з цими продуктами на території області. Зокрема, серед цих заходів – сприяння створенню спеціалізованих підприємств усіх форм власності для збирання, оброблення, утилізації відпрацьованих мастил. Усі підприємства, що здійснюють поводження з відходами, мають бути включені до переліку власників відходів, які повинні отримувати ліміти на утворення та розміщення відходів.
Губернатор також доручив керівникам усіх міст та районів області до 1 березня розробити місцеві заходи поводження з відпрацьованими технічними мастилами, враховуючи їх облік, зберігання, використання, переробку та передачу на утилізацію суб’єктам господарювання, які мають відповідні ліцензії. Місцеві органи влади відтепер відповідатимуть за контроль за раціональним використанням та безпечним поводженням з відходами відпрацьованих мастил, у тому числі при видачі дозволів на експлуатацію об’єктів поводження з небезпечними відходами. Державне управління охорони навколишнього природного середовища в Луганській області буде здійснювати регулярний моніторинг обсягів поводження з відпрацьованими мастилами, Державна екологічна інспекція в Луганській області − постійний державний контроль, а обласна санітарно-епідеміологічна станція − санітарний контроль за додержанням суб’єктами господарювання вимог природоохоронного законодавства та санітарних норм у сфері поводження з відпрацьованими мастилами.
|