 |
Олександр Антіпов | „День Соборності втілює багатолітнє прагнення українців до культурного, національного та політичного єднання”, − зазначив голова Луганської облдержадміністрації Олександр Антіпов під час свого виступу на обласних урочистих зборах з нагоди відзначення Дня Соборності України.
„Акт Злуки, проголошений у 1919 році, став визначною подією політичного життя молодої держави. Для нас це, насамперед, урок взаєморозуміння та політичної мудрості – того, чого, на жаль, нам не вистачає сьогодні”, − заявив губернатор Луганщини.
За його словами, Україною пройдено складний та довгий шлях. Але незважаючи ні на що, вона відстояла право на політичну самостійність і врешті-решт у 1991 році домоглася омріяної пращурами незалежності.
„Безперечно, ще і досі не можна говорити про повне політичне, культурне та духовне злиття між Сходом і Заходом. Існують певні регіональні відмінностіміж нашими територіями, − зазначив Олександр Антіпов. − Але це не може створити перешкод у справі розбудови соборної та квітучої України. І на цьому шляху досвід попередніх поколінь з їхньою жертовністю і помилками, героїкою і трагізмом постає перед нами орієнтиром у творенні сьогодення. Ми вчимося жити та працювати по-новому, долаючи перешкоди, ставлячи перед собою завдання підвищити життєвий рівень кожної людини”.
Як заявив під час урочистих зборів голова Луганської облдержадміністрації, минулий рік для Луганщини ознаменувався системними позитивними змінами в соціально-економічному стані. Область зайняла четверте місце в Україні по обсягах реалізованої промислової продукції. За підсумками року темп зростання виробництва становив 116%. За цим показником область перемістилася з 20-го на 7-ме місце в Україні. „Ці цифри – лише декілька яскравих прикладів того, що економічний потенціал нашого краю міцнішає, а значить, зростає добробут його мешканців. І саме це обумовлює стабільність суспільно-політичних процесів на теренах Луганщини”, − вважає Олександр Антіпов.
За його переконанням, консолідуючим фактором соборності в сучасній Україні виступають міжнаціональна злагода та мир, толерантне співжиття українців, росіян, татар, євреїв і ще представників більше 130 національних меншин. „Тільки на Луганщині, яка сьогодні є гарним прикладом політичної та економічної стабільності, разом мешкають представники 123 національностей та народностей”, − зазначив губернатор, і додав, що зберегти одне з найсуттєвіших надбань новітньої суверенної України – міжнаціональну злагоду – є не тільки велінням часу, але й запорукою соборного існування суверенної держави.
„Сьогодні саме ідея Соборності єднає протилежні політичні сили, представників різних етноменшин, окремих релігійних конфесій. А це означає, що вектор розвитку держави заданий у вірному напрямку”, − підкреслив Олександр Антіпов. За його переконанням, кожен українець, незалежно від віку та походження, має зрозуміти, що тільки соборна демократична держава здатна зайняти гідне місце на світовому рівні. „Упевнений, соборність України – це, передусім, єдність думок, сподівань та цілей її громадян. І нас сьогодні – на Сході й Півдні, на Заході й Півночі – об’єднує спільна праця, яка не залишає місця ідеологічним розбіжностям, а спрямована на вирішення нагальних проблем: це стосується і підтримки багатодітних родин, і нашого завдання зробити зручнішим життя людей з обмеженими фізичними можливостями, і багатьох інших соціальних проектів”, − заявив голова Луганської облдержадміністрації.
„Нехай багатовікове прагнення до єдності відгукнеться у серці кожного громадянина та принесе творче натхнення для звершень на благо України”, − сказав під час урочистостей з нагоди Дня Соборності губернатор Луганщини. Він побажав у цей святковий день усім жителям регіону побажаємо незмінного успіху у справі розбудови соборної, незалежної, демократичної держави, мужності та незламної віри у гідне майбутнє Луганщини та всієї України.
|