План розвитку системи охорони здоров’я Луганської області до 2010 року затверджено розпорядженням голови Луганської облдержадміністрації. Олександр Антіпов підписав цей документ з метою вдосконалення мережі медичних закладів і забезпечення динамічного розвитку системи охорони здоров’я на Луганщині.
Протягом трьох років передбачається впровадження комплексної системи управління медичною галуззю, оптимізація господарської та організаційно-економічної діяльності медичних закладів, оптимізація структури мережі медичних закладів та поліпшення медичного обслуговування населення, а також поліпшення матеріально-технічної бази медичних закладів та співпраця з громадськістю щодо розбудови регіональної системи охорони здоров’я та досягнення конкурентоспроможності регіонального ринку високотехнологічних медичних послуг.
Протягом трьох найближчих років передбачається збільшити бюджетне фінансування медичних закладів області за рахунок місцевих бюджетів. Обласний бюджет вже у 2008 році планує збільшити витрати на 10%, у 2009 році − на 15%, у 2010 році − на 18%. Районні кошториси поступово збільшуватимуть витрати на медичні заклади на 11%, 16% та 20%, міські − на 12%, 15%, 20%, сільські та селищні − на 5%, 10%, 14%. Планується, що обсяги позабюджетних коштів також збільшаться на 20-30% за рахунок виробництва медичних послуг, оренди приміщень та медичного обладнання, укладання договорів з фондами, страховими організаціями, благодійних внесків. На 9% виростуть надходження інвестиційних ресурсів за рахунок впровадження „Концесії в діяльність медичних закладів”, укладання договорів з провідними вітчизняними та зарубіжними клінічними центрами на спільне управління майном медичних закладів.
Протягом поточного року передбачається впорядкування ліжкового фонду спеціалізованих обласних медичних служб: психіатричної, фтизіатричної, дерматовенерологічної, наркологічної, онкологічної та служби крові.
В Програмі йдеться про розвиток мережі швидкої допомоги. У сільській місцевості передбачається відкрити цілодобові пункти швидкої меддопомоги. Також йдеться про відкриття Луганської міської лікарні швидкої медичної допомоги, обласного Центру з надання допомоги при надзвичайних ситуаціях, створення на базі поліклінік кабінетів „хірургії одного дня”, на базі міських та районних лікарень − хоспісних відділень, створення регіонального Сєверодонецького перинатального центру та Луганського міського і обласного перинатальних центрів. У 2009-2010 рр. планується вирішити питання щодо створення Луганського обласного кардіологічного центру, обласного діагностичного центру. З метою протидії поширення туберкульозу передбачається створити референц-лабораторії та ввести в експлуатацію Слов’яносербську обласну протитуберкульозну лікарню. У 2009 році в обласній дитячій лікарні планується створити відділення ендокринологічної хірургії. У 2010 році заплановано відкрити поліклінічне відділення обласного клінічного онкологічного диспансеру для поліпшення амбулаторної допомоги хворим на онкологічні захворювання.
Протягом 2008 року у програмі закладено створення у закладах охорони здоров’я та на прилеглих територіях сприятливих умов для життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями. А саме: обладнання місць для паркування транспортних засобів, які перевозять інвалідів, облаштування медичних закладів пандусами з поручнями, оснащення візуальними засобами інформування та орієнтації (часи роботи закладу, кабінету особистого прийому інвалідів, тощо) та кнопками виклику медичних працівників в доступних для інвалідів місцях.
|