25 січня 2008, 09:06

Прийнято обласну програму розвитку первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини.

Голова Луганської облдержадміністрації Олександр Антіпов підписав розпорядження, яким затвердив обласну програму розвитку первинної медико-санітарної допомоги на засадах загальної практики − сімейної медицини. Реалізація програми розрахована до 2011 року.
Основною проблемою, на розв’язання якої спрямована Програма, є відсутність цілісної системи забезпечення населення доступними і якісними послугами первинної медико-санітарної допомоги.
Згідно з Програмою планується організувати 117 лікарських амбулаторій загальної практики − сімейної медицини на базі сільських лікарських амбулаторій та лікарських амбулаторій, перепрофілювання 36 ФАПів у лікарські амбулаторії загальної практики − сімейної медицини та 328 територіальних дільниць у дільниці загальної практики − сімейної медицини. Також йдеться про оснащення за рахунок місцевих бюджетів закладів, підрозділів загальної практики − сімейної медицини обладнанням та інструментарієм в обсязі 153 наборів для амбулаторій. Ці заклади будуть забезпечені автотранспортом (147 автомобілів), комп’ютерної технікою (150 персональних комп’ютерів), та 153 засобами телефонного зв’язку. При закладах загальної практики − сімейної медицини планується відкрити 108 аптечних установ.
До 2011 року передбачається працевлаштувати 243 лікарів загальної практики − сімейної медицини. На курсах спеціалізації за програмою «Загальна практика − сімейна медицина» протягом найближчих 3 років пройдуть перепідготовку 576 лікарів-терапевтів та педіатрів та 1643 медичні сестри. Передбачається вирішити проблему забезпечення житлом 148 лікарів та 106 медсестер.
Підвищення   доступності   і   якості   первинної медико-санітарної допомоги на засадах розвитку сімейної медицини зумовить збільшення ефективності використання ресурсів на всіх рівнях медичної допомоги, зменшення дисбалансу між обсягами державних гарантій в галузі охорони здоров'я і наявними ресурсами.