Основною метою обласної програми розвитку первинної медико-санітарної допомоги на засадах загальної практики − сімейної медицини на 2008-2011 роки є покращання стану здоров'я населення області, зменшення захворюваності, інвалідізації та смертності шляхом формування та ефективного функціонування системи надання доступних і якісних послуг ПМСД з пріоритетним впровадженням загальної практики - сімейної медицини. Протягом 2008-2011 років планується сформувати організаційно-структурні та матеріально-технічні основи функціонування регіональної моделі первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини; забезпечити службу первинної медико-санітарної допомоги кадровими ресурсами та організаційно-методичною підтримкою; забезпечити координацію діяльності і реформування первинної медико-санітарної допомоги.
Для зниження рівня захворюваності та інвалідності населення в Луганській області з 2001 року проводиться реформування галузі охорони здоров'я на принципах загальної практики — сімейної медицини. В області створено 67 закладів, де працюють 100 лікарів та 170 середніх медпрацівників. Загальна чисельність населення, яке обслуговується сімейними лікарями, складає 190 тис. 437 осіб, що на 38,6% більше, ніжу попередньому році. На одного лікаря загальної практики в середньому приходиться 1904 особи, сімейну медсестру - 1120. За сімейними лікарями закріплено 213 ліжок денного стаціонару. Впродовж 2007 року до сімейних лікарів звернулося 463 тис. 572 особи (4634 на 1 лікаря). Із 67 закладів сімейної медицини 8 (11,9%) розташовано в приміщеннях, спеціально прилаштованих для цього. На цей час рівень устаткування матеріально-технічної бази закладів ПМСД є недостатнім: телефонізовано - 85%, забезпечено автотранспортом сімейних лікарських амбулаторій - 56%, електрокардіографами - 59%, тест-системами для лабораторних аналізів - 31,8%, дефібриляторами - 6,8%, спеціалізованим медичним інструментарієм (загальнохірургічним) - 60,5%, холодильниками - 86,6%, персональними комп’ютерами - 6,8%.
Завдяки впровадженню Програми ефективне функціонування первинної медико-санітарної допомоги на засадах загальної практики - сімейної медицини буде характеризуватися високою доступністю для всього населення незалежно від рівня доходів, соціального становища та місця проживання, економічною ефективністю, високою якістю та підтримкою населення, позитивною оцінкою з боку споживачів.
|