04 лютого 2008, 13:45

4 лютого - Всесвітній день боротьби проти раку.

4 лютого за рішенням Міжнародного протиракового союзу відзначається Всесвітній день боротьби з онкологічними захворюваннями. Цього року від проходить під девізом «Важливо зберегти життя моєї дитини».
За даними Головного управління охорони здоров'я Луганської облдержадміністрації, в 2007 році в області зареєстровано 7226 випадків захворювань на рак (у 2006 році - 7079). Захворюваність в регіоні дещо зросла, а смертність трохи знизилася. У той же час в Луганській області відмічений високий рівень виявленності раку при проведенні профілактичних оглядів, стабільна питома вага виявлення онкозахворювань в запущеній стадії, знизився рівень запущеності раку при його візуальних локалізаціях, отже, покращала якість проведених профілактичних оглядів, зріс рівень охвату хворих спеціальним лікуванням, знизилася питома вага хворих раком, померлих протягом року з моменту встановлення діагнозу злоякісного новоутворення.
Найбільш високий рівень захворюваності відмічений в Лутугинському районі, містах: Рубіжне, Стаханов, Кіровськ, Красний Луч, Алчевськ, Сєвєродонецьк. Найбільш низький рівень захворюваності раком відмічений в сільських районах Луганської області.
У 2007 році в Луганській області від раку померло 4497 осіб, що декілька менше, ніж в 2006 році. У структурі смертності у чоловіків на першому місці – рак легенів, у жінок – рак молочної залози. Протягом останніх 3-х років дитяча смертність від раку має тенденцію до зниження. Всього в Луганській області в 2007 році вперше зареєстровано 27 дітей, страждаючих онкопатологією (у 2006 - 31 дитина). На першому місці рак лімфатичної системи, потім – лейкоз, рак головного мозку, кісток, нирок.
Результати опитування 77 жителів м.Луганська у віці від 22-67 років, проведеного обласним Центром здоров'я, показали, що люди достатньою мірою володіють інформацією профілактичного напряму, але, не дивлячись на це, 38% (29 чол.) опитаних не проходять медичні профілактичні огляди (з них 49% (14 чол.) - «не мають для цього часу»). 12% осіб - відзначає у себе наявність хронічних захворювань, 6% - указує на обтяжену спадковість, а 18% - не може розлучитися з курінням. Важливо відзначити, що 61% (47 чол.) респондентів мають вищу освіту, 34% (26 чол.) – середньо-спеціальну і 5% (4 чол.) – середню; 90% опитаних - жінки.
В Україні кожного року виявляється близько 160 тисяч нових випадків злоякісних новоутворень. Сьогодні в нашій державі проживає більше 800 тисяч людей, які в той чи інший час перенесли онкологічне захворювання. Майже 90 тисяч жителів України щорічно помирають від раку, при чому 35 відсотків з них - особи працездатного віку.
При всій серйозності захворювання вчені стверджують, що у 85% всіх випадків захворювання раком можна було б попередити, своєчасно змінивши спосіб життя, і кожного другого хворого на рак можна вилікувати.