6 лютого заступник голови Луганської облдержадміністрації Юрій Хунов провів засідання обласної Координаційної ради з питань запобігання захворюваності на наркоманію, токсикоманію та алкоголізм, під час якого було обговорено стан наркозахворюваності в області у 2007 році, визначені основні завдання щодо протидії цьому явищу на 2008 рік, а також заслухані звіти керівників Кремінської, Сватівської та Троїцької райдержадміністрацій з питань виконання раніше ухвалених рішень Координаційної ради.
Зазначено, що протягом 2007 року проводилась певна робота по запобіганню на наркоманію, токсикоманію та алкоголізм. Почала впроваджуватися система постійного моніторингу наркологічної ситуації в учбових закладах, продовжувалась поліпшуватися матеріально-технічна база наркологічних установ області. Зараз завершується ліцензування лікувальних установ області на право застосування наркотичних та психотропних препаратів у медичній практиці. В області діє 8 реабілітаційних центра, в 2008 році буде впроваджена програма замісної терапії.
Разом з тим, епідеміологічна ситуація в області по наркологічним захворюванням продовжує залишатися напруженою, особливо в мм. Луганську, Сєвєродонецьку, Рубіжному, Красному Лучі, Кремінському, Сватівському та інших районах. Усього станом на 1 січня 2008 року під наглядом в наркологічних установах області знаходиться 8587 чол. з різними формами наркотичної залежності. У 2007 році в області виявлено 441 новий випадок захворюваності на наркоманію, 67 – на токсикоманію та 2835 – на алкоголізм.
За словами заступника губернатора Юрія Хунова, головним завданням органів влади, медиків та громадськості є зменшення кількості хворих по всіх групах наркозахворювань у регіоні. Він наголосив, що потрібно забезпечити безумовне виконання регіональної програми протидії незаконному обороту наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів на 2003-2010 роки, затвердженої головою облдержадміністрації.
В навчальних закладах області Координаційною радою вирішено проводити регулярні спільні з органами з органами внутрішніх справ і відділів освіти оперативні та профілактичні заходи з метою запобігання проникненню в них наркотичних засобів, психотропних речовин і розповсюдженню їх серед учнів, студентів. Протягом року будуть організовуватися масові культурно-спортивні свята, фестивалі, змагання з активною пропагандою переваги здорового способу життя, формування активної життєвої позиції, негативного відношення до вживання алкоголю і наркотиків. Також необхідна мобілізація засобів масової інформації для висвітлення згубних наслідків наркотизації і зловживання алкоголю та пропаганди здорового способу життя.
|